צה"ל: שמונה פלסטינים ניסו לבצע פיגוע נגד חיילים בחסות ההפגנות ברצועה, שלושה מהם נהרגו

הצבא פרסם תיעוד של ההיתקלות אתמול סמוך לגדר. אחד הלוחמים אמר ל"הארץ" כי נאמר להם לנהוג באחריות, אך לדבריו המפגינים נהגו באלימות יוצאת דופן: "יש לנו אישור לירות בראש של כל מי שעושה בלאגן"

יניב קובוביץ
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים16
יניב קובוביץ
אלמוג בן זכרי

צה"ל פרסם הבוקר (שלישי) תיעוד של היתקלות עם מחבלים סמוך לגדר הגבול ברצועת עזה. לפי הצבא, שמונה פלסטינים ניסו אתמול לבצע פיגוע נגד חיילים בחסות ההפגנות. בצה"ל מסרו כי לאחר שהמחבלים ביצעו ירי לעבר שני כלי רכב ממוגנים של צה"ל והשליכו לעברם מטעני חבלה, החלו חילופי אש בין הכוחות לבין הפלסטינים - שבסופם נהרגו שלושה מהם. 

לפי הצבא, אתמול בשעות הצהריים התקבל מידע אודות התארגנות של פעילי חמאס לחציית הגדר בצפון ברצועה. בעקבות כך, כוח יחידת מגלן הגיע לאזור, שם הבחין בשמונה חמושים זורקים מטעני צינור ורימונים לכיוון הכוח והגדר. הכוח השתמש באמצעים לפיזור הפגנות, ובתגובה המחבלים פתחו לעברו באש. תיעוד ההיתקלות, כפי שפרסם צה"ל:

מצה"ל נמסר כי הכוח "השיב באש לעבר המחבלים, פעל בצורה מקצועית ומדויקת וסיכל פיגוע ירי משמעותי לעבר כוחותינו ואת כוונת הפעילים שהגיעו בחסות האזרחים לחצות את הגדר". לאחר ההיתקלות, כך על פי הצבא, מצא צה"ל במקום אמצעי לחימה, מטענים, רימוני רסס, אקדח ונשק קר. בנוסף לכך, תקף צה"ל באמצעות טנק וכלי טיס של חיל האוויר עמדות חמאס בצפון הרצועה. 

לוחם יחידת מגלן סיפר ל"הארץ" כי כוחות הצבא נתקלו אתמול באלימות קשה מצד המפגינים הפלסטינים ברצועה. "היו איזה 12 אנשים שבאו והחלו לירות עם מקלעים, יש לנו אישור לירות בראש של כל מי שעושה בלאגן", אמר. 

הלוחם סיפר עוד כי במהלך השבוע האחרון נערכו שיחות עם החיילים, שבמהלכן הדגישו המפקדים כי על הכוחות לנהוג באחריות ולא לירות לעבר נשים וילדים. עם זאת, הדגיש כי "אתמול היתה אלימות יוצאת דופן, זה היה עוצמתי פי ארבעה מאיך שהם מפגינים בימי שישי".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ