הפלסטינים יחזירו את שגריריהם ממדינות שהשתתפו בטקס לקראת חנוכת שגרירות ארה"ב

הנציגים הוחזרו מאוסטריה, הונגריה, רומניה וצ'כיה ששלחו שגרירים לטקס קבלת הפנים לקראת העברת שגרירות ארה"ב לירושלים. אתמול הוחזר הנציג הפלסטיני מוושינגטון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבאס ברמאללה, אתמול
עבאס ברמאללה, אתמולצילום: HANDOUT/רויטרס

הפלסטינים הודיעו היום (רביעי) על החזרת שגריריהם מאוסטריה, הונגריה, רומניה וצ'כיה בשל השתתפות נציגי המדינות בטקס קבלת הפנים לקראת העברת שגרירות ארה"ב לירושלים. אתמול השיב הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס את נציג הרשות הפלסטינית בוושינגטון.

בהודעת משרד החוץ הפלסטיני נמסר כי ההנהגה הפלסטינית לא תסכים שזכויות הפלסטינים יימצאו בעמדת מיקוח מול הממשל האמריקאי או ישראל. "זימנו בחזרה להתייעצות את השגרירים ברומניה, צ'כיה, הונגריה ואוסטריה, כולן מדינות האיחוד האירופי", אמרה סגנית שר החוץ הפלסטיני לאירופה אמאל ג'אדו, "אנו נוקטים בצעד זה לאחר ששגרירי המדינות בתל אביב השתתפו בחגיגות הישראליות לפתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים".

ג'אדו הוסיפה כי "אנו מוקירים את היחסים שלנו עם כל מדינות האיחוד האירופי. יחסים אלו מבוססים על המחויבות לחוק הבינלאומי, החלטות האו"ם וזכויות האדם. בשל כך, אנו סבורים כי ההשתתפות באירוע סותרת ערכים אלו. העברת שגרירות ארה"ב לירושלים היתה לא רק צעד עוין נגד העם הפלסטיני שמתאבל על 70 שנות נכבה, אלא היתה גם הפרה של החוק הבינלאומי".

בטקס, שהתקיים ביום ראשון האחרון, השתתפו נציגי ארבע המדינות האירופאיות בניגוד למדיניות המוצהרת של האיחוד האירופי, שהתנגד להעברת השגרירות. יתר נציגי מדינות האיחוד לא השתתפו בטקס. 32 מתוך 86 שגרירים זרים בישראל נענו בחיוב להזמנת משרד החוץ לטקס.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ