נתניהו בחוג התנ"ך: יש התפתחויות חיוביות מ"בני ישמעאל" שהציבור לא יודע - והן מפתיעות

ראש הממשלה רמז במפגש המסורתי במעונו להתחממות ביחסים בין ישראל למדינות ערביות. "הבעיות המרכזיות שלנו באות היום ממקום אחר", אמר

נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת הממשלה, השבוע
נתניהו בישיבת הממשלה, השבועצילום: אמיל סלמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו רמז היום (חמישי) בחוג התנ"ך המסורתי במעונו, כי ישנן התפתחויות חיוביות ביחסים שבין ישראל למדינות ערב. "אני מברך על כך שנדון היום בישמעאל, נושא שהוא חשוב לנו, אם כי הבעיות המרכזיות שלנו היום באות ממקום אחר", אמר. "דווקא מבני ישמעאל יש גם התפתחויות חיוביות שלא תמיד הציבור יודע לגביהן, והן מפתיעות. (ההתפתחות, נ"ל) השלילית מוכרת, אבל החיובית פחות מוכרת, ואנחנו מתמודדים עם השלילי, אבל גם מחפשים את החיובי".

גורמים מדיניים אישרו כי הכוונה אכן היתה ליחסים המתפתחים בתקופה האחרונה עם מדינות ערביות.

נתניהו מתגאה לא אחת בקשרים עם המדינות הערביות המתונות. אף שהוא לא מזהה אותן בשמן, מדובר ככל הנראה במדינות המפרץ כמו סעודיה ואיחוד האמירויות. אף שלסעודיה אין קשרים דיפלומטיים עם ישראל, היא אפשרה לאחרונה לטיסות החוזרות מהודו לנתב"ג לעבור בשטח האווירי שלה. יורש העצר, מוחמד בן סלמאן, התראיין בחודש שעבר למגזין "אטלנטיק" וציין כי לישראלים יש זכות למדינה משלהם.

בשבוע שעבר דיווחה סוכנות הידיעות AP כי נתניהו נועד בחודש מארס עם דיפלומט בכיר באיחוד האמירויות בעת שביקר בוושינגטון, אף שלשתי המדינות אין יחסים דיפלומטיים. על פי הדיווח, ראש הממשלה ושגריר איחוד האמירויות לוושינגטון, יוסף אל-עוטייבה, נפגשו כשסעדו בנפרד במסעדה. אל-עוטייבה, הנחשב לאחד מהשגרירים המשפיעים ביותר בוושינגטון, שם לב להגעתו של נתניהו והזמין אותו ואת רעייתו להצטרף לשולחן שלו. בשלב זה, על פי הדיווח, נעתר נתניהו להצעה, השיב על כמה שאלות בנושאי מדיניות, ולחץ את ידו של השגריר לפני שנפרדו דרכיהם. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ