דיווחים בסוריה: 11 הרוגים בסדרת פיצוצים בשדה התעופה הצבאי בחמה

ערוצי הטלוויזיה בסוריה מדווחים על ארבעה פיצוצים גדולים שנשמעו בשדה התעופה הצבאי. לפי דיווחים, נפגעו מערכות טילי קרקע-אוויר של מיליציות איראניות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

התקשורת בסוריה מדווחת על ארבעה פיצוצים גדולים שנשמעו בשדה התעופה הצבאי של חמה. לפי דיווחים בסוריה בבסיס מוצבים גם כוחות איראניים. המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי לפחות 11 בני אדם נהרגו, ועוד עשרות נפצעו בפיצוצים. 

בכלי התקשורת בסוריה דווח כי מדובר בפיצוץ במחסני נשק ודלק. עד כה לא ברור מה היה הגורם לפיצוצים, ואם מדובר בתקיפה או תאונה. לפי דיווח של רשת SkyNews בערבית, הפיצוצים בשדה התעופה הם תוצאה של פגיעה במערכות טילי קרקע-אוויר השייכות למיליציות האיראניות. 

תמונות שהופצו בטוויטר מהפיצוץ בסוריה:

ישראל תקפה בעבר באזור חמה. בסוף חודש אפריל דווח כי בסיסים צבאיים באזור זה וליד חאלב הותקפו, ולפי ההערכות בתקיפה נפגעו טילי קרקע-אוויר שאיראן התכוונה לפרוס בסוריה. הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח אז כי בתקיפה נהרגו 26 בני אדם, רובם איראנים. כלי תקשורת המזוהים עם משטר אסד ייחסו אז את התקיפה לישראל.

לפני כשבוע תקפו מטוסי חיל האוויר עשרות מטרות איראניות בסוריה, ובהן אתרי מודיעין איראניים, מחנות צבאיים ומחסני נשק. מצה"ל נמסר כי מדובר בתקיפה הנרחבת ביותר של ישראל בסוריה מזה עשורים. לפי צה"ל, התקיפה בוצעה בעקבות ירי של כ-20 רקטות מסוריה לעבר מוצבי צה"ל ברמת הגולן. ארבע רקטות חדרו לשטח ישראל ויורטו על ידי מערכות ההגנה של הצבא, השאר נחתו בשטח סוריה. לא היו נפגעים מהירי בישראל ולא נגרם כל נזק.

דובר צה"ל דיווח אז כי היעדים שהותקפו הם בין השאר אתרי מודיעין איראניים, מפקדות לוגיסטיות, מתחם צבאי ומתחם לוגיסטי בכיסוואה - כולם מופעלים בידי כוח קודס. כמו כן, הותקפו מחנה צבאי איראני צפונית לדמשק, מחסני נשק של כוח קודס בשדה התעופה "דמשק בינלאומי", מערכות ומוצבי מודיעין המשויכים לכוח קודס וכן תצפית, עמדות צבאיות ואמצעי לחימה באזור החיץ.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ