חייל מילואים במשלחת צה"ל הניף באושוויץ שלט בפולנית: "גם לכם היה חלק"

אנשי פרויקט "עדים במדים" שנכחו במקום לקחו מידיו של החניך את השלט ואמרו למאבטחים הפולנים שהם יטפלו במקרה. צה"ל: החייל יטופל משמעתית, מדובר באירוע חמור

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

חייל מילואים שיצא לאושוויץ במסגרת פרויקט "עדים במדים" של צה"ל הניף שלט שעליו נכתב: "גם לכם היה חלק", זאת כמחאה על החוק הפולני שאוסר על התבטאויות המייחסות לעם הפולני אחריות לפשעים שבוצעו בשואה. על המקרה, שהתרחש ביום חמישי, דווח לראשונה בגלי צה"ל.

המשלחת יצאה במסגרת קורס מ"פים-מג"דים, והשתתפו בה חיילים במילואים ובקבע. אנשי פרויקט "עדים במדים" שנכחו במקום לקחו מידיו של החניך את השלט ואמרו למאבטחים הפולנים במקום שהם יטפלו במקרה. מפקדיו של החייל לא הורו על חזרתו המיידית לארץ, והוא חזר לישראל יחד שאר המשלחת.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במהלך ביקור המשלחת, הצטלם צוות של קורס מפקדי הפלוגות תמונה צוותית. אחד מחניכי הצוות, אשר נמצא בשירות מילואים, הוציא על דעת עצמו כתובת על דף מאולתר בה נכתב בפולנית 'גם לכם היה חלק'".

עוד נמסר, "האבטחה של מחנה אושוויץ איתרה את השלט ודיווחה על כך להנהלת המוזיאון. מנהלת המשלחת קיבלה את הדיווח, החניך אותר והודה במעשיו. מפקד הקורס שוחח עם החניך והעמיד אותו על חומרת המעשה. החניך יטופל משמעתית בימים הקרובים. נציין כי מדובר באירוע חמור שנוגד את ערכי הצבא ואת מהות משלחות 'עדים במדים'. האירוע יטופל במישור הפיקודי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ