פלסטינים חצו את הגדר מעזה והציתו עמדה צבאית; צה"ל תקף ברצועה בתגובה

בתקרית נפרדת, רחפן חדר מצפון הרצועה לשטח ישראל ונפל באחד היישובים באזור. צה"ל תקף בירי טנק עמדת תצפית של חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה להצתה. לא דווח על נפגעים

יניב קובוביץ
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טנק צה"לי בגבול רצועת עזה, בחודש שעבר
יניב קובוביץ
ג'קי חורי

עשרה פלסטינים חדרו הבוקר (שלישי) לשטח ישראל מרצועת עזה באזור רפיח והציתו עמדה של צה"ל. בתקרית נפרדת בצפון הרצועה, רחפן חדר לשטח ישראל ונפל באחד היישובים באזור. בתגובה לחדירת הפלסטינים וההצתה, צה"ל תקף בירי טנק עמדת תצפית של חמאס בדרום הרצועה, כך לפי הצבא.

בתקרית ההצתה, עשרה פלסטינים חתכו את גדר המערכת, זאת על אף הכוננות הגבוהה באזור והתצפיות הקיימות. העשרה הציתו עמדת שהוקמה לטובת צלפים לאור ההפגנות האחרונות בגבול הרצועה, ולאחר מכן חזרו לשטח עזה. העמדה לא היתה מאוישת בזמן ההצתה ואין נפגעים בתקרית. לפי סוכנות הידיעות שיהאב, גם בתקיפת צה"ל לא היו נפגעים.

מהצבא נמסר שהם תיצפתו על הפלסטינים לכל אורך התקרית, אך לא ברור בשעה זו כיצד צה"ל איפשר את החדירה, ההצתה, ואת השיבה לשטח הרצועה ללא מעצר. הצבא יחקור את פרטי התקרית.

זו היא לא התקרית הראשונה בה חודרים פלסטינים לשטח ישראל מרצועת עזה. במארס, שלושה פלסטינים חדרו לישראל כשהם חמושים בסכינים ורימונים, ונעצרו ליד בסיס צאלים - כ-20 קילומטרים מהגבול. כמה ימים לפני תקרית זו, חדרו לישראל ארבעה פלסטינים דרך גדר המערכת, ניסו להצית כלי רכב הנדסיים ונמלטו ללא פגע.

גם בשבוע שעבר תקף הצבא עמדות חמאס, בצפון הרצועה. חיל האוויר תקף ביום חמישי שבעה יעדים, בהם מתחם צבאי ומתקן לייצור אמצעי לחימה. לפי דובר צה"ל, תקיפה זו היתה תגובה לירי שבוצע לעבר בתים בשדרות וכמה תקריות ירי לעבר חיילי צה"ל במרכז הרצועה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ