בפעם השנייה בשבוע: אלמונים השחיתו מאות גפנים של פלסטינים ליד חברון

כוחות הביטחון פתחו בחקירה. בשבוע שעבר נכרתו 300 גפנים של פלסטיני באותו אזור, לאחר ירידה של כמה שבועות במספר פשעי השנאה

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הגפנים שהושחתו סמוך לחלחול, היום
הגפנים שהושחתו סמוך לחלחול, היוםצילום: עיריית חלחול

מאות גפנים הושחתו היום (רביעי) בכרם של פלסטיני סמוך לעיירה הפלסטינית חלחול ליד חברון. לפי המשטרה, הכרם בו נכרתו הגפנים סמוך לכביש 60. כוחות הביטחון הישראלים פתחו בחקירה.

בשבוע שעבר בוצעה השחתה דומה באזור, כשאלמונים כרתו 300 גפנים בכרמו של פלסטיני תושב חברון, סמוך לעיירה בית ענון. כמעט כל הכרם הושמד, שכן האלמונים חתכו את העצים סמוך לשורשיהם וניתקו את הגפן כולו מן האדמה. על סלע סמוך רוססה הכתובת: "נגיע לכל מקום". משטרת מחוז ש"י פתחה בחקירה וטרם נעצרו חשודים.

הגפנים שהושחתו סמוך לחלחול, היוםצילום: עיריית חלחול

יומיים לפני כן, השחיתו אלמונים עשרות מכוניות בשכונת שועפאט שבמזרח ירושלים, ובין השאר ריססו עליהם כתובות מינהליות. המעשים בוצעו אחרי רגיעה של כמה ימים בגל פשעי שנאה המכונים תג מחיר בגדה המערבית, בירושלים ובצפון הארץ. ככל הידוע איש לא עצור בגין ביצוע המעשים. בחודש שעבר עצר שב"כ קטין בחשד למעורבות באירועים אלה, שמאז שוחרר בתנאים מגבילים.

בחודש שעבר דווח על סדרת התקפות של פעילי ימין קיצוני על פלסטינים ורכושם בגדה המערבית, בעיקר באזור שכם. על פי שב"כ, מספר התקריות מתחילת השנה עד החודש עבר גבוה יותר ממספרן לכל אורך השנה שעברה. עד אפריל נמנו 13 אירועי "תג מחיר" ושני אירועים שמוגדרים כניסיונות פיגוע, ובהם הצתת המסגד.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ