נתניהו העביר את ישיבות הקבינט המדיני-ביטחוני לבונקר בירושלים

ראש הממשלה הביע אי-שביעות רצון מהדלפות בעת ישיבה שעות לפני שהציג לציבור את מסמכי הגרעין של איראן. בשבועיים האחרונים ישיבות הקבינט מתקיימות במרכז הלאומי לניהול משברים

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת ממשלה בלשכתו בירושלים, לפני כחודשיים
נעה לנדאו
נעה לנדאו

ישיבות הקבינט המדיני-ביטחוני עברו לפני כשבועיים לבונקר במרכז הלאומי לניהול משברים בירושלים. כך דיווח כתב חדשות 10 ברק רביד. את ההחלטה קיבל ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהביע בתקופה האחרונה אי-שביעות רצון מהדלפות של חברי קבינט, בעיקר אחרי הישיבה שהתקיימה לפני שהציג את מסמכי הגרעין של איראן.

השרים זומנו אז לישיבה שעות ספורות לפני שהציג נתניהו את החומרים שתפס המוסד. זמן קצר לאחר מכן, דווחו הערכות בכלי התקשורת לפיהם נתניהו יציג מסמכים שנועדו להוכיח שאיראן שיקרה בנוגע לתוכנית הגרעין שלה. כעבור כמה ימים הנחה נתניהו את השרים שלא להתבטא בעניין.

במסיבת עיתונאים בקריה אמר נתניהו ש"איראן שיקרה כשאמרה שאין לה תוכנית גרעין צבאית". נתניהו אמר שהמוסד תפס 55 אלף עמודים, עוד 55 אלף קבצים ו-183 דיסקים וטען כי "הסכם הגרעין מבוסס על שקרים ורמייה. אסור היה להגיע להסכם הזה, ואני בטוח שדונלד טראמפ יעשה את הדבר הנכון לארה"ב, הדבר הנכון לישראל והדבר הנכון לשלום העולם". 

באותו יום אישרה הכנסת חוק שלפיו ראש הממשלה יוכל, "בנסיבות קיצוניות", להכריז מלחמה בהתייעצות עם שר הביטחון בלבד. בעשרות השנים האחרונות התקבלו החלטות על יציאה למלחמה או מבצעים צבאיים בקבינט או בפורום מצומצם של שרים. לפי החוק הקודם, את ההחלטה לצאת למלחמה או למבצע צבאי גדול צריכה לקבל הממשלה כולה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ