יועצו של עבאס תוקף את השגריר פרידמן: "מתנחל וטרוריסט"

היועץ של הנשיא הפלסטיני תקף את שגריר ארה"ב בעקבות התמונה שקיבל, שבה נראה בית המקדש במקום כיפת הסלע: "אנו מצפים לתגובה ערבית ואיסלאמית בעקבות התגרות זו"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

יועצו של הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס תקף היום (רביעי) את שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, לאחר שבה בית המקדש עומד במקום כיפת הסלע. לפי פרסום באתרים פלסטיניים, היועץ, מחמוד אל-הבאש, כינה בשל כך את פרידמן "מתנחל וטרוריסט".

לדברי אל-הבאש, שמשמש גם בתפקיד הקאדי הראשי ברשות הפלסטינית, התמונה הוא הוכחה כי "פרידמן, שגריר ארה"ב במדינת הכיבוש, ממשיך להתריס ולהתגרות ולהסית למען הריסת מסגד אל-אקצא, ומאמץ באופן מלא את הטענות של המתנחלים וכל הסיפורים ההזויים שלהם סביב מתחם המסגד".

אל-הבאש טען כי הימין הקיצוני, שלדבריו שולט בממשלת ישראל, מעוניין להרוס את המקומות הקדושים לאיסלאם בירושלים ולמחוק את הנוכחות הפלסטינית בעיר. "הניסיון של ישראל לזייף את העובדות ולעוות את ההיסטוריה לא יצליח, גם אם כל מוקדי הרשע בעולם יתמכו בעמדה זו", אמר.

אל-הבאש קרא למדינות ערב ולמדינות המוסלמיות להתערב נגד הניסיון של ארה"ב, כהגדרתו, לפגוע באתר השלישי בחשיבותו לאיסלאם. "תצילו את מסגד אל-אקצא לפני שיהיה מאוחר, ואני מזהיר מהצעדים הישראלים בירושלים שמכשירים את הקרקע למלחמת דת שתשרוף את הכל", אמר. "אנו מצפים לתגובה ערבית ואיסלאמית בעקבות התגרות זו, שמחייבת התנצלות ברורה מצדו ומצד הממשל והחזרתו לארה"ב, לצד כבירת ישראל", הוסיף.

פרידמן קיבל את התמונה אתמול בביקור בבני ברק מנציג של מכון אחיה, המטפל בילדים עם לקויות למידה ועיכוב בהתפתחות. משגרירות ארה"ב נמסר בתגובה כי "השגריר פרידמן לא היה מודע לתמונה שהוצגה בפניו בעת הצילום. הוא מאוכזב עמוקות מכך שהיה מי שניצל את ביקורו בבני ברק כדי לעורר מחלוקת. מדיניות ארה"ב ברורה לחלוטין: אנו תומכים בסטטוס קוו בהר הבית". מוקדם יותר, ציין מקור בשגרירות כי אנשיה דרשו התנצלות מהארגון, "על שאפשר לאחד מאנשיו להציג את התמונה מעוררת המחלוקת לשגריר".

מכון אחיה התנצל אתמול על הענקת התמונה. "איש צוות מטעם ארגון אחיה הגיש תמונה לשגריר שלא על דעת אחיה, השגרירות והשגריר. ברצוננו להודות לשגריר ולאנשי הצוות בשגרירות על המקצועיות והאדיבות שהקרינו בביקור. לצערנו האירוע הועם על ידי מעשה פוליטי זול, איש הצוות שאחראי לכך זוהה ומתנצל ואנחנו נטפל בנושא באופן פנימי בארגון. אנו מודים שוב לשגריר על זמנו ומתנצלים מעומק הלב על התקרית שניתן היה למנוע", כתב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ