תקרית הר הבית ללא כיפת הסלע |

המוסד הסוני הבכיר בעולם הערבי גינה את שגריר ארה"ב בישראל

האקדמיה המוסלמית אל-אזהר כינתה את התנהלותו של פרידמן "פסולה ולא אחראית" ו-"התגרות ציו-אמריקאית". פרידמן תועד השבוע מקבל תמונה של הר הבית עם בית המקדש

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

האקדמיה המוסלמית אל-אזהר, שנחשבת למוסד הלימוד הסוני הבכיר בעולם המוסלמי, פרסם היום (חמישי) גינוי נגד שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, לאחר שקיבל השבוע תמונה של ירושלים שבה בית המקדש ניצב במקום כיפת הסלע. "התנהלות פסולה ולא אחראית שהיא המשך למדיניות ההתגרות הציו-אמריקאית ופגיעה ברגשות מיליארד וחצי מוסלמים בעולם", נמסר מהמוסד. "התנהלות זו לא תשנה את ההיסטוריה. ירושלים תישאר בירת העם הפלסטיני ומסגד אל-אקצא יישאר בנפשם של המוסלמים".

יועצו של הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס, מחמוד אל-הבאש, כינה אתמול את פרידמן "מתנחל וטרוריסט". לדברי אל-הבאש, התמונה הוא הוכחה כי "פרידמן, שגריר ארה"ב במדינת הכיבוש, ממשיך להתריס ולהתגרות ולהסית למען הריסת מסגד אל-אקצא, ומאמץ באופן מלא את הטענות של המתנחלים וכל הסיפורים ההזויים שלהם סביב מתחם המסגד".

פרידמן קיבל את התמונה השבוע בביקור בבני ברק מנציג של מכון אחיה, המטפל בילדים עם לקויות למידה ועיכוב בהתפתחות. משגרירות ארה"ב נמסר בתגובה כי "השגריר פרידמן לא היה מודע לתמונה שהוצגה בפניו בעת הצילום. הוא מאוכזב עמוקות מכך שהיה מי שניצל את ביקורו בבני ברק כדי לעורר מחלוקת. מדיניות ארה"ב ברורה לחלוטין: אנו תומכים בסטטוס קוו בהר הבית". מוקדם יותר, ציין מקור בשגרירות כי אנשיה דרשו התנצלות מהארגון, "על שאפשר לאחד מאנשיו להציג את התמונה מעוררת המחלוקת לשגריר".

מכון אחיה התנצל אתמול על הענקת התמונה. "איש צוות מטעם ארגון אחיה הגיש תמונה לשגריר שלא על דעת אחיה, השגרירות והשגריר. ברצוננו להודות לשגריר ולאנשי הצוות בשגרירות על המקצועיות והאדיבות שהקרינו בביקור. לצערנו האירוע הועם על ידי מעשה פוליטי זול, איש הצוות שאחראי לכך זוהה ומתנצל ואנחנו נטפל בנושא באופן פנימי בארגון. אנו מודים שוב לשגריר על זמנו ומתנצלים מעומק הלב על התקרית שניתן היה למנוע", כתב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ