צה"ל תקף מהאוויר מטרות צבאיות של חמאס בדרום רצועת עזה

מהצבא נמסר כי תקף בתגובה לחציית הגדר ולניסיון פגיעה בתשתיות ביטחוניות. מקורות פלסטיניים אמרו כי חיל האוויר תקף ברפיח ובחאן יונס. משרד הבריאות הפלסטיני לא דיווח על נפגעים

ג'קי חורי
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דליקה שפרצה בנמל עזה, השבוע
דליקה שפרצה בנמל עזה, השבוע

צה"ל תקף מהאוויר הערב (שבת) מטרות צבאיות של חמאס בדרום רצועת עזה. מקורות פלסטיניים אמרו כי חיל האוויר תקף ברפיח ובחאן יונס. משרד הבריאות בעזה לא מסר על נפגעים בתקיפה. ברצועה דווח על "פיצוצים עזים" כתוצאה מהתקיפה.

מצה"ל נמסר כי "התקיפה בוצעה בתגובה לחציית הגדר ולניסיון פגיעה בתשתית ביטחונית בטח ישראל שבוצעה היום, ולנסיונות חוזרים לפגיעה בתשתיות ביטחוניות במסגרת הפרות הסדר האלימות המובלות על ידי ארגון הטרור חמאס". בהודעת הצבא נאמר כי "חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועה".

ביום רביעי האחרון תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר מנהרה של חמאס בצפון רצועת עזה ושתי ספינות השייכות לכוח הימי של הארגון. כלי השיט שהותקפו הם ספינות קטנות שהיו אמורות לקחת חלק במשט מחאה של חמאס על המצור על הרצועה. לפי הודעת הצבא, התקיפה בוצעה בתגובה להצתת העמדה הצה"לית אתמול בידי פלסטינים שחדרו לשטח ישראל מהרצועה, וכן בשל הניסיונות החוזרים לשגר לישראל רחפנים ועפיפונים הנושאים חומרי תבערה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ