הרשויות בעזה הסירו את התינוקת שנטען שמתה משאיפת גז מרשימת ההרוגים בהפגנות

משרד הבריאות ברצועה הודיע כי כל עוד נסיבות מותה של לילא אל-גנדור בחקירה, היא תוסר מהרשימה. בתחילה טענו הפלסטינים כי התינוקת מתה משאיפת גז מדמיע, אולם צה"ל הטיל ספק בטענות

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משפחתה של אל-גנדור בדרכה להלוויה, בחודש שעבר
גרדיאן

משרד הבריאות הפלסטיני בעזה הודיע בסוף השבוע כי הסיר את שמה של התינוקת בת השמונה חודשים, שמתה במקביל להפגנות לפני כשבועיים ברצועה, מרשימת ההרוגים כתוצאה מהעימותים עם צה"ל. זאת, בעוד הרשויות ברצועה עדיין חוקרות את נסיבות מותה של התינוקת, לילא אל-גנדור.

התינוקת לילא אל-גנדור

"לילא אל-גנדור לא מופיעה ברשימת ההרוגים, מאחר שאנחנו עוד מחכים לדו"ח בעניינה", אמר דובר משרד הבריאות, אשרף אל-קודרה, והוסיף כי החקירה בידי משרד המשפטים הפלסטיני. "התינוקת הגיעה מתה לבית החולים, והמשפחה אמרה שהיא שהתה בגבול ושאפה גז מדמיע. לא היה ברור בהתחלה אם היא מתה בעקבות זאת או לא, לכן הערבנו הלאה את המקרה", אמר. לדבריו, "זהו נושא רגיש מאוד. הכיבוש הישראלי רוצה להוכיח שהיא לא נהרגה מגז מדמיע. אני לא אומר שזה מה שקרה, אבל נדרשת חקירה".

בתחילה הודיע משרד הבריאות כי התינוקת נהרגה משאיפת גז מדמיע בגלל נוכחותה באזור ההפגנות עם אמה. בצה"ל הטילו ספק בטענות, ובשבוע שעבר אמר גורם רשמי במשרד הבריאות בעזה כי לא ברור אם התינוקת מתה משאיפת הגז המדמיע. רופא ששוחח עם סוכנות הידיעות אי-פי, טען כי ייתכן שמצבה הבריאותי היה לקוי עוד קודם ליום ההפגנות שבו מתה.

"יש ספק יסודי באמינות הודעת משרד הבריאות של חמאס אודות מות התינוקת ברצועת עזה משאיפת גז מדמיע", נכתב אז בחשבון הטוויטר של דובר צה"ל בערבית. "יש בידינו מספר עדויות המטילות ספק באמינות ההודעה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ