יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הנחה היום (ראשון) את נציבת שירות בתי הסוהר, עפרה קלינגר, למנוע מאסירי חמאס לצפות במשחקי המונדיאל שייפתח באמצע יוני. ההחלטה התקבלה יחד עם מתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום. זאת על מנת להפעיל לחץ על חמאס שישיב את האזרחים אברה מנגיסטו והישאם א-סייד ואת גופותיהם של החיילים הדר גולדין ואורון שאול.

המדינה מאפשרת לעצורי חמאס לצפות בחמישה ערוצים. עצורי פתח, שמוחזקים באגף נפרד, יכולים לצפות בעשרה ערוצים. עם זאת, מכיוון שהעצורים מוחזקים ביחד עם האסירים, לא ניתן למנוע באופן מעשי מהאסירים לצפות בטלוויזיה. הוראת ארדן תחול רק על אסירי חמאס, כך שאסירים אחרים, כמו מרואן ברגותי מפתח, כן יוכלו לצפות במונדיאל.

ארדן קיים היום ישיבה בעניין בהשתתפות שב"ס וגורמים משפטיים, שבה דן בתקנות שמחייבות את המדינה לאפשר לעצורים לצפות בטלוויזיה. לפי מקורות בשב"ס, התקנות לא מחייבות את המדינה לאפשר לעצורים לצפות בערוצים מסוימים. בשל כך, שב"ס מתכוון למנוע מהעצורים שכלואים עם אסירי חמאס לצפות בערוצים שישדרו את משחקי המונדיאל.

"אין לי שום כוונה לאפשר למחבלי החמאס לצפות במונדיאל, בשעה שגופותיהם של חיילינו מוחזקות בעזה ביחד עם אזרחינו החטופים", אמר ארדן. לדבריו, "מי שהוציא את עצמו ממשפחת העמים ודבק בתרבות של רצח וטרור, לא אמור ליהנות מתחרות ספורט בינלאומית שמחברת עמים שונים ברחבי העולם. אנחנו נמשיך להכביד את היד על אסירי ארגון הטרור חמאס, ולבחון החמרה גם בתנאי המאסר של אסירים ביטחוניים מארגונים אחרים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ