צרפת: הריסת הכפר חאן אל-אחמר מנוגדת לחוק הבינלאומי

משרד החוץ בפריז הביע דאגה מכוונת ישראל להרוס את הכפר, ומסר כי מדובר ב"איום מיידי על קהילה פגיעה מאוד, שממוקמת באזור אסטרטגי לפתרון שתי המדינות"

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בתי הכפר חאן אל-אחמר, בשנה שעברה
נעה לנדאו
נעה לנדאו

צרפת גינתה היום (שני) את כוונת ישראל להרוס את הכפר הבדואי חאן אל-אחמר ולפנות את תושביו. בהודעת משרד החוץ בפריז נאמר כי "הריסת תשתיות בגדה המערבית, המובילה לפינוי והעברה בכפייה של אוכלוסיות, מנוגדת לחוק הבינלאומי ההומניטארי ובייחוד לאמנת ז'נווה הרביעית".

לפי ההודעה, "צרפת מביעה דאגה עמוקה ממצבה של קהילת חאן אל-אחמר, שהרשויות בישראל הוציאו נגדה צווי הריסה. צווי הריסה אלה מהווים איום מיידי על קהילה פלסטינית פגיעה מאוד מלכתחילה, שממוקמת באזור חשוב אסטרטגית לפתרון שתי המדינות ולרציפותה של מדינה פלסטינית עתידית. על רקע זה צרפת קוראת לרשויות הישראליות לא לקיים את צווי ההריסה, ולהימנע מנקיטת אמצעים שמטרתם להרחיב ולהנציח את ההתנחלויות".

בשבוע שעבר אישרו שופטי בג"ץ את הריסת הכפר שבשטח C, ליד ההתנחלות כפר אדומים. בכפר חיים כ-200 מבני שבט הג'אהלין הבדואי, שכל בקשותיהם להיתרי בנייה נדחו. תושבי הכפר, שהמדינה מבקשת ליישב מחדש בעיירה אבו דיס, ביקשו לשמר את אורח חייהם הכפרי ועתרו נגד הריסתו. השופטים נועם סולברג, ענת ברון ויעל וילנר קבעו כי צווי ההריסה הוצאו נגד מבנים שהוקמו שלא כחוק, וכי חרף התנגדות התושבים למעבר הכפוי, הפתרון שהוצע להם אינו בלתי סביר במידה שתהפוך את הצווים לבלתי חוקיים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ