חיל הים השתלט על סירה פלסטינית שיצאה מרצועת עזה במחאה על המצור

סירה ועליה סטודנטים וחולים פלסטינים שלא יכולים לצאת מהרצועה הפליגה בליווי מספר סירות קטנות יותר ונחסמה. דובר צה"ל: "הספינה חרגה משטח הדיג מותר, היא בדרך לישראל"

יניב קובוביץ
אלמוג בן זכרי
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיט המחאה ברצועת עזה, היום
יניב קובוביץ
אלמוג בן זכרי
ג'קי חורי

חיל הים השתלט היום (שלישי) על סירה ועליה כ-15 פלסטינים שהפליגה מעזה לכיוון קפריסין במחאה על המצור על הרצועה. לדברי דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, הספינה חרגה משטח הדיג המותר וכעת היא בדרכה לישראל. מוקדם יותר דווח כי חיל הים ירה לעבר הסירה יריות אזהרה.

תחת הסיסמה "משט החופש", הפליגו בסירה פעילים, סטודנטים וחולים פלסטינים הנזקקים לטיפול רפואי, שלא יכולים לצאת מהרצועה. מועד יציאת הסירה, כשהיא מלווה בכמה סירות קטנות יותר, מציין שמונה שנים למשט בו השתלטו לוחמי שייטת על המרמרה, תקרית בה נהרגו תשעה פעילים פרו-פלסטיניים מטורקיה. המצור המשותף למצרים ולישראל על הרצועה החל ב-2007.

מהוועדה למען הסרת המצור נמסר מוקדם יותר כי על הספינה אין ציוד או כלים שעשוים להוות איום או שיעשה בהם שימוש אלים. לדבריהם, הספינה אמורה היתה להפליג במשך כמה ימים לכיוון קפריסין כדי להעביר מסר לקהילה הבינלאומית אודות המצור. הם הוסיפו כי תושבי עזה זקוקים לא רק לסיוע מבחוץ, אלא גם לצאת לעולם החופשי. בערב מסר גורם בוועדה כי "פנינו לצלב האדום וביקשנו שיתערב למען שלומם של נוסעי הסירה ורואים בישראל כאחראית לשלומם". עוד נמסר כי סירה נוספת תצא לים בקרוב.

שיט המחאה ברצועת עזה, היוםצילום: MOHAMMED SALEM/רויטרס
שיט המחאה ברצועת עזה, היוםצילום: MOHAMMED SALEM/רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ