צה"ל הנחה את תושבי עוטף עזה להישאר סמוך למרחבים מוגנים

במועצה האזורית אשכול הנחו את התושבים לתאם כל פעילות חריגה מול קצין הביטחון של המועצה. אזעקות צבע אדום נשמעו בשדרות, אשקלון, אשכול, שער הנגב, זיקים וכרמיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יירוט מעל שדרות, היום
יירוט מעל שדרות, היום

צה"ל הנחה היום (שלישי) את תושבי עוטף עזה להימצא במרחק של 15 שניות ממרחבים מוגנים, זאת בעקבות ההסלמה בדרום וירי הרקטות מרצועת עזה. במועצה אזורית אשכול הנחו את התושבים להישאר בסמוך למרחבים מוגנים, וביקשו מהם לתאם פעילויות חריגות מול קצין הביטחון או רכז הביטחון השוטף של המועצה. לדברי דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, הצבא הצליח לספק עבור תושבי עוטף עזה זמני התראה ארוכים יותר מבדרך כלל, כ-20 שניות.

הבוקר נורו 28 פצצות מרגמה מהרצועה לעבר יישובי עוטף עזה. מצה"ל נמסר כי מרבית פצצות המרגמה יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל, וכמה נפילות אותרו ביישובים ובשטחים פתוחים. בצבא מעריכים שהירי בוצע על ידי אנשי הג'יאהד האיסלמי ובאישור חמאס. בתגובה, חיל האוויר ביצע תקיפה נרחבת ברצועה, שכללה הפצצה של מנהרה התקפית באורך שני קילומטרים שחדרה לעומק 900 מטר בתוך ישראל. לפי צה"ל, חיל האוויר תקף מהבוקר 30 פעמים שבעה יעדים של הג'יהאד האיסלאמי וחמאס.

בעקבות כך, אזעקות צבע אדום נשמעו בשדרות, אזור חוף אשקלון, אזור התעשייה אשקלון, שער הנגב, אשכול, זיקים וכרמיה. מצה"ל נמסר כי זוהו שיגורים מהרצועה ובוצעו כמה יירוטים של כיפת ברזל. מעיריית שדרות נמסר כי נפלו חלקי טיל בחצר בית ספר בעיר. ממועצת אשכול נמסר כי זוהו נפילות בשטחים פתוחים. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ