ראש השב"כ לשעבר: נתניהו לא הורה לי להאזין ספציפית לרמטכ"ל ולראש המוסד

בתגובה לדיווח אמש בתוכנית "עובדה", מסר כהן כי "הפרסומים בתקשורת אודות הנחיות של ראש הממשלה שניתנו לי כביכול בעודי מכהן כראש השב"כ - אינם נכונים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו נפרד מראש השב"כ לשעבר כהן, ב-2016

ראש השב"כ לשעבר יורם כהן התייחס הערב (שישי) לראשונה לדיווח בתוכנית "עובדה", שלפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש ממנו להאזין לטלפונים של הרמטכ"ל בני גנץ וראש המוסד תמיר פרדו. בהודעה שפרסם באמצעות השב"כ אומר כהן: "הפרסומים בתקשורת אודות הנחיות של ראש הממשלה שניתנו לי כביכול בעודי מכהן כראש השב"כ - להאזין ספציפית לטלפונים של הרמטכ"ל גנץ וראש המוסד פרדו - אינם נכונים".

לפי כהן, הוא לא קיבל הנחיה מנתניהו להאזין ספציפית לטלפונים של גנץ ופרדו. אולם בדיווח המקורי ב"עובדה", נאמר כי נתניהו "מבקש מכהן לעשות שימוש ביכולות המיוחדות של השב"כ לצורך פיקוח גורף, כולל האזנה לטלפונים, לשורה של שותפי סוד בהם הרמטכ"ל וראש המוסד".

פוסט שפרסם נתניהו

בתוכנית צוטטו מקורות במשרד הביטחון, שסיפרו כי כהן היה "נרעש" מהבקשה ודחה אותה, כיוון שסבר כי השב"כ אינו אמור לנקוט צעד כה קיצוני כלפי העומדים בראש זרועות הביטחון האחרות.

היום בבוקר הכחיש נתניהו את הפרסום בחשבון הטוויטר שלו: "מעולם לא ביקשתי להאזין לרמטכ"ל ולראש המוסד. זהו שקר מוחלט". מלשכת ראש הממשלה נמסר ל"עובדה": "הטענה שראש הממשלה ביקש מראש השב"כ לבצע האזנות לרמטכ"ל ולראש המוסד מופרכת לחלוטין. זהו עיוות מוחלט של מאמצים מערכתיים שנעשים מעת לעת כדי לשמור על ביטחון מידע בנושאים רגישים בעלי חשיבות עליונה לביטחון ישראל. ההחלטה באילו אמצעים להשתמש ומול אילו גורמים, נתונה בידי הגורמים המוסמכים". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ