גנרל איראני מכחיש את הדיווחים על נסיגה מדרום סוריה: "זה לא הולך לקרות" - מדיני ביטחוני - הארץ

גנרל איראני מכחיש את הדיווחים על נסיגה מדרום סוריה: "זה לא הולך לקרות"

מסעוד גז'איירי, יועץ למפקד צבא איראן, אמר כי "ארה"ב וישראל עושות נסיונות נואשים לשנות את המצב בגבול". לדבריו, ארצו וסוריה "נהנות מקשרים עמוקים שלא יושפעו מהתעמולה של איש"

הארץ
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
כוחות או"ם בגולן, בחודש שעבר
הארץ

הגנרל האיראני מסעוד ג'זאיירי אמר היום (ראשון) כי "ארה"ב וישראל עושות נסיונות נואשים לשנות את המצב בקרבת הגבול. הן צריכות לדעת שזה לא הולך לקרות". לדברי גז'איירי, יועץ למפקד צבא איראן, "הפחד הגדול ביותר של המשטר הציוני בישראל הוא הנוכחות של לוחמים מוסלמים בקרבת הגבול. זה התגשם".

ג'זאיירי הוסיף בשיחה עם סוכנות הידיעות תנזים כי "איראן וסוריה נהנות מקשרים עמוקים שלא יושפעו על ידי אמצעי התעמולה של איש. בניגוד לצבא ארה"ב ולקיצונים באזור, היועצים האיראניים נמצאים בסוריה לבקשת הממשלה והעם. אנחנו מחכים ליום שבו סוריה ומדינות האזור יחזו בעידן ללא זרים טורדניים הגורמים לצרות".

מפת הבסיסים האיראנים בסוריה, כפי שפורסמה בניו יורק טיימס

בסוף השבוע דווח כי ישראל ורוסיה הסכימו להרחיק את הכוחות האיראניים מדרום סוריה, ולהגביל את נוכחותם ביתר השטחים הנתונים לשלטון אסד. על פי הדיווחים, בין היתר בעיתון א-שרק אל-אווסט, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הסכים בשיחה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שישראל תתקוף מטרות המסכנות את ביטחונה בסוריה, בתנאי שלא מדובר במתקנים של משטר אסד.

גורמים מדיניים בישראל הכחישו את הדיווחים, ואמרו כי נתניהו אמר לפוטין ולשר החוץ האמריקאי מייק פומפאו כי על איראן לצאת באופן מוחלט משטח סוריה. לפי הגורמים, נתניהו הוסיף כי ישראל תמשיך לשמור על חופש פעולה מלא בסוריה בהתאם לצרכיה הביטחוניים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ