מקורות בהפקת האירוויזיון: באיגוד השידור האירופי מסתייגים מקיום התחרות בירושלים

לדברי המקורות המעורבים במגעים בין הצדדים, אנשי האיגוד חוששים מפגיעה בתחרות ובמותג עקב מחלוקות פוליטיות. במשרד האוצר אומרים כי לא קיבלו עד כה הערכת עלויות של אירוח התחרות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטע ברזילי באירוויזיון, בחודש שעבר

בכירי איגוד השידור האירופי מסתייגים מהאפשרות שהאירוויזיון ייערך בשנה הבאה בירושלים - כך התרשמו מקורות המעורבים בהפקת האירוויזיון מהצד הישראלי, בעקבות סבב פגישות שנערך בשבוע שעבר. לדברי המקורות, אנשי האיגוד חוששים מפגיעה בתחרות ובמותג עקב מחלוקות פוליטיות.

תאגיד השידור הישראלי אמון על הפקת האירוויזיון ב-2019, בעקבות זכייתה של נטע ברזילי בתחרות שנערכה בפורטוגל בחודש שעבר. איגוד השידור האירופי מפקח על ההפקה, ואנשיו הגיעו בשבוע שעבר לסבב פגישות בישראל.

לדברי מקורות הבקיאים בתוכן הפגישות, אנשי האיגוד ביקשו לקבל הצעת אירוח מפורטת, אך ניתן היה להבין מדבריהם כי אין בירושלים אולם מתאים לקיום התחרות. עד כה לא התקבלה החלטה על המיקום והתאריך שבהם תיערך התחרות, וכתוצאה מכך נמצאות ההכנות בשלבים ראשוניים בלבד. במשרד האוצר אמרו ל"הארץ" כי למרות הנכונות לתקצב את התחרות, עד כה לא התקבל תחשיב עלויות ראשוני מהתאגיד.

חבר הכנסת יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת) קרא היום שלא לקיים את האירוויזיון בירושלים. "צריך להמשיך ולהעניש את ממשלת הימין בישראל על הפשעים שלה נגד העם הפלסטיני וההתכחשות הנמשכת לזכויותיו הבסיסיות, בניגוד מוחלט לעמדת האירופיים ומדינות העולם", כתב ג'בארין.

מוקדם יותר היום (רביעי), מנכ"ל משרד התרבות והספורט, יוסי שרעבי אמר בראיון לערוץ "ספורט 5" כי ייתכן שאירוויזיון 2019 לא יתקיים בירושלים. "אירוויזיון בירושלים? בכלל לא בטוח", אמר במהלך השיחה. "מוקדם לדבר על זה. כולם רוצים שזה יהיה בירושלים, יכול מאוד להיות שיהיו עוד שיקולים", הוסיף.

שעות מאוחר יותר הודיעה ארגנטינה באופן רשמי על ביטול משחק הראווה נגד ישראל שהיה אמור להתקיים ביום שבת בירושלים. מנכ"ל התאחדות הכדורגל הארגנטינאית הסביר שהסיבה לביטול המשחק היא שמירה על ביטחון שחקניו. 

מאוחר יותר כינסה שרת התרבות והספורט מירי רגב מסיבת עיתונאים, שבה התייחסה לטענות שבארגנטינה החליטו לבטל את המשחק בין היתר מפני שעבר לירושלים: "אין שקר גדול מזה. הארגנטינאים מעולם לא התנגדו לקיום המשחק בירושלים. המשחק הזה נולד בגלל הרצון של מסי להגיע לירושלים, לנשק את הכותל ולבקר בכנסיית הקבר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ