מיי הביעה דאגה על ההרג בעזה, נתניהו השיב: מנסים לצמצם נפגעים

ראש הממשלה מבקר בבריטניה כחלק ממסעו באירופה, המוקדש לשיחות בנושא איראן עם מנהיגים ביבשת. מפגינים פרו ישראלים ופרו פלסטינים קידמו את פניו לפני הגעתו לדאונינג 10

נעה לנדאו
לונדון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ומיי בלונדון, היום
נתניהו ומיי בלונדון, היוםצילום: TOBY MELVILLE/רויטרס

ראשת ממשלה בריטניה תרזה מיי אמרה היום (רביעי) לראש הממשלה בנימין נתניהו כי היא רוצה לדבר בפגישתם על הקלת המצב בעזה וקידום פתרון שתי המדינות. השניים נפגשו בשעות הצהריים במעונה של מיי ברחוב דאונינג 10 בלונדון. הפגנות פרו ישראליות ופרו פלסטיניות התקיימו מחוץ למקום בטרם הגעת נתניהו.

נתניהו אמר בפגישה: "הבעיות בעזה מתחילות ברצון הבסיסי של חמאס להשמיד את ישראל. הם שורפים את שדותינו ומנסים להתפרץ לגדרותינו לחטוף חיילים ולפגוע באזרחים זו אינה הפגנה לא אלימה. אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים כדי למנוע אובדן חיים".

נתניהו ומיי בפגישתם בלונדון, היוםצילום: נעה לנדאו

"הסיבה שעזה במשבר הומניטרי היא שחמאס מפנה הרבה משאבים מצרכים אזרחיים למנהרות טרור, וגם משום שהרשות הפלסטינית מקצצת בכספים וחונקת אותה. אשמח שנדבר גם על זה. כשאנחנו מדברים אנחנו בין דמוקרטיות שיש להם אתגרים ופרובוקציות דומות. אנחנו יכולים לעשות זאת ביחד", הוסיף.

מיי אמרה בתגובה לדברי נתניהו על עזה: "אנחנו מכירים בזכותה של ישראל להגנה עצמית, אבל היה אובדן חיים ויש הסלמה בעזה. אני רוצה שנשוחח על הקלה על המצב בעזה, וגם איך אפשר לחזור לפתרון שתי המדינות". על הסכם הגרעין עם איראן, אמרה מיי: "יש בינינו חילוקי דעות אנחנו נישאר מחויבים להסכם כל עוד איראן תהיה מחויבת לו, אבל יש הרבה נושאים שצריך לדבר עליהם ועל איך לעבוד יחד עליהם - כמו תוקפנות איראן ופעילות בליסטית".

מפגינים פרו ישראלים ופרו פלסטינים מול דאונינג 10, היוםצילום: רויטרס

ראש הממשלה מבקר השבוע באירופה, ומקיים סדרת פגישות עם מנהיגים ביבשת בנושא הסכם הגרעין עם טהרן והנוכחות האיראנית בסוריה. ביום שני נועד נתניהו עם קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בברלין, ואתמול נפגש עם נשיא צרפת עמנואל מקרון בפריז.

מקרון אמר אתמול לאחר פגישתו עם נתניהו כי שני המנהיגים חולקים דאגה לגבי הימצאות איראן במזרח התיכון. נשיא צרפת גם מתח ביקורת על העברת שגרירות ארה"ב לירושלים. "כשעושים דבר כזה ואנשים מתים זו לא חגיגה וזה לא עוזר לשלום", אמר. מקרון ציין כי אמר לנתניהו שצרפת רוצה להיות מעורבת יותר במציאת פתרון למשבר ההומניטרי ברצועת עזה.

בטרם יציאתו מהארץ, אמר נתניהו כי ימשיך להפעיל לחץ נגד תוכנית הגרעין של איראן. "אני יוצא לביקור חשוב ואעלה שני נושאים: איראן ואיראן", אמר, "צריך להעצים את הלחץ הזה. ייתכן שאין על כך הסכמה כרגע, אבל לאורך זמן תתגבש הבנה". נתניהו הוסיף כי הוא מקווה לגבש מדיניות מוסכמת נגד התבססות כוחות איראניים בסוריה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ