ועדת השחרורים דחתה את בקשתה של עהד תמימי לשחרור מוקדם

על תמימי נגזרו שמונה חודשי מאסר, בין היתר בגין תקיפת קצין וחייל צה"ל. ועדת השחרורים הסתמכה על חוות הדעת של שב"כ בעניין, שהתנגד לשחרור בשל "פוטנציאל מסוכנות"

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמימי בבית המשפט הצבאי עופר, בפברואר
יותם ברגר

ועדת השחרורים דחתה היום (רביעי) את בקשתה של הנערה הפלסטינית עהד תמימי לשחרור מוקדם. על תמימי נגזרו שמונה חודשי מאסר בחודש מארס האחרון, בין היתר בגין תקיפת קצין וחייל צה"ל. בתיק בעניינה הוגשה חוות דעת של שירות הביטחון הכללי, שהתנגד לשחרור.

בחוות הדעת של שב״כ נכתב כי ״הדברים שהיא (תמימי - י"ב) השמיעה בנושא מלמדים על האידיאולוגיה הקיצונית בה היא מחזיקה, וביחד עם המצב הביטחוני השורר בשטח, מלמדים על פוטנציאל מסוכננות שלה אם תשוחרר שחרור מוקדם״. 

בהחלטת הוועדה נכתב ש״לא ניתן להתעלם מחוות דעת שב״כ ומחומרת העבירות המיוחסות לאסירה, ובעיקר נסיבותיהן, ועמדת האסירה על כך שהיא תמשיך בדרך זו, איננה מתחרטת, ולכן נותרה מסוכנותה בעינה. אמנם מדובר בתקופת מאסר נותרת קצרה ביותר, אבל לאור הנ״ל ולאור אי-הבעת החרטה, אמת המידה המרכזית כאשר הוועדה שוקלת שחרור מוקדם של אסיר - הינה חומרת העבירות ורכיב חשוב ביותר הוא הערכת המסוכנות תוך שיקול כי יש להגן על כוחות הביטחון. לאור כל זאת, הבקשה לשחרור מוקדם נדחית״.

תמימי הורשעה במסגרת הסדר טיעון שחתמה איתה הפרקליטות הצבאית. על תמימי, שתועדה סוטרת לחייל, נגזרו שמונה חודשי מאסר, שלושה מתוכם כבר רוצו במסגרת מעצרה, וקנס של 5,000 שקל. היא הודתה והורשעה גם בהסתה ובשני אירועים של הפרעה לחייל. לצד תמימי הורשעו גם אמה נרימאן, עליה נגזרו שמונה חודשי מאסר, ובת דודתה נור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ