יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

הרמטכ"ל גדי איזנקוט החליט לא לקדם את תת-אלוף עופר וינטר - כך על פי הודעת צה"ל שפורסמה היום (שני) על מינויים חדשים. אף שהסבב טרם הסתיים, נראה כי אם וינטר ימונה לתפקיד חדש, יהיה זה תפקיד מטה. שמו של וינטר גם לא שובץ ברשימת המועמדים לתפקיד המזכיר הצבאי של ראש הממשלה. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש לקדם את מינויו של וינטר, הנהנה מאהדה רבה בציבור הדתי-לאומי, למזכירו הצבאי. אולם איזנקוט הסתייג מהרעיון. המזכיר הצבאי הנוכחי, תת-אלוף אליעזר טולדנו, מונה למפקד אוגדת עזה.

וינטר היה מפקד חטיבת גבעתי בעת מבצע צוק איתן בקיץ 2014. נמתחה עליו ביקורת בעקבות מכתב למפקדי היחידה שבו נכתב כי הם נלחמים "באויב הטרוריסטי העזתי, אשר מחרף מנאץ ומגדף, אלוקי מערכות ישראל". החטיבה ספגה ביקורת עם על תפקודה ב"יום שישי השחור" ברפיח, במהלכו נפגעו עשרות חפים מפשע.

כחלק מסבב המינויים קודמו שני מפקדי יחידות מובחרות לשעבר: אלוף-משנה שלמה (שלומי) בינדר, שהיה מפקד סיירת מטכ"ל, ימונה למפקד עוצבת הגליל ויועלה לדרגת תת-אלוף, ואלוף-משנה גור שריבמן שהיה מפקד שייטת 13, ימונה למפקד עוצבת אדום ויועלה לדרגת תת-אלוף.

בנוסף לכך, תת-אלוף סער צור ימונה למפקד עוצבת הפלדה; תת-אלוף נדב לוטן ימונה למפקד המרכז לאימוני יבשה בזרוע היבשה; תת-אלוף עודד בסיוק ימונה לראש חטיבת התכנון באגף התכנון; אלוף-משנה גל שוחמי ימונה למפקד עוצבת המפץ ויועלה לדרגת תת-אלוף; ואלוף-משנה אוהד נג'מה ימונה לקצין שריון ראשי ויועלה לדרגת תת-אלוף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ