עשרות בודדות של פלסטינים מפגינים בגבול עזה; צה"ל תקף עמדת חמאס

מוקדם יותר צה"ל ביצע ירי אזהרה לעבר המפגינים, שחלקם שיגרו עפיפוני תבערה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תושבי עזה בתפילות העיד אל-פיטר, הבוקר בגבול
תושבי עזה בתפילות העיד אל-פיטר, הבוקר בגבולצילום: Khalil Hamra/אי־פי

חיל האוויר תקף הערב (שישי) עמדת תצפית של חמאס בצפון רצועת עזה, הסמוכה למקום ממנו שוגרו בלוני נפץ ותבערה לשטח העוטף. בנוסף, עשרות מפגינים הגיעו היום להפגין בגבול הרצועה, בהפגנה הקטנה ביותר מאז החל בחודש מארס גל העימותים. אף שבבוקר השתתפו עשרות אלפי פלסטינים בתפילת העיד אל-פיטר, המתפללים התפזרו בשעות הצהריים ומעטים נותרו להפגין. מצה"ל נמסר כי בוצע ירי אזהרה לעבר המפגינים, שחלקם שיגרו עפיפוני תבערה. הפלסטינים דיווחו על מספר נפגעים משאיפת עשן וגז מדמיע ליד הגדר בחאן יונס. 

הבוקר הוקמו מאהלים בכמה מוקדים לאורך גבול רצועת עזה, והמוני עזתים, בהם בכירי חמאס, הגיעו להשתתף בתפילה לכבוד סיום חודש הרמדאן. בתפילה אמר חליל אלחיה, סגן ראש הלשכה המדינית של הארגון ברצועה, כי "העם הפלסטיני ימשיך בתהלוכות השיבה ובשבירת המצור ויעמוד איתן מול התוכניות והמזימות נגד האינטרסים הלאומיים שלו".

ילד עזתי בתפילות החג, הבוקר בגבול צילום: Khalil Hamra/אי־פי

כלי תקשורת בעזה דיווחו מוקדם יותר היום כי צה"ל ירה לעבר עמדת תצפית של חמאס בדרום הרצועה, אך לא דווח על נפגעים. כמה שעות לאחר מכן ביצע כלי טיס של חיל האוויר ירי אזהרה לעבר חוליה שהפריחה בלוני נפץ וכן לעבר כלי רכב בדרום הרצועה. 

בנוסף, הבוקר פוצצו חבלני משטרה בלון נפץ שהופרח לשטח המועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים. הבלון אותר על ידי עוברי אורח, שדיווחו על כך למשטרה. במקביל, פרסמה המשטרה אזהרה לציבור שלא לגעת בעפיפונים ובבלונים לא מוכרים העלולים להכיל חומרי בערה וחומרי נפץ, וקראה לאזרחים לדווח לה על מקרים כאלה ללא דיחוי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ