פעילי ימין הטיחו בסבו של עלי דוואבשה: הנכד שלך נשרף על הגריל

תומכיו של עמירם בן אוליאל, הנאשם בהצתת בית משפחת דוואבשה ב-2015 וברצח בני המשפחה, צעקו לעבר הסב מחוץ לדיון בבית המשפט: "איפה עלי, אין עלי. הוא נשרף"

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פעילי ימין בהפגנה מול בית המשפט המחוזי בלוד, היום
פעילי ימין בהפגנה מול בית המשפט המחוזי בלוד, היוםצילום: אילן אסייג

פעילי ימין שהפגינו היום (שלישי) בתמיכה בעמירם בן אוליאל, הנאשם ברצח בני משפחת דוואבשה ב-2015, התעמתו עם סב המשפחה, חוסיין, מחוץ לבית המשפט המחוזי בלוד. המפגינים הטיחו בערבית בדוואבשה, שבתו ריהאם, חתנו סעד ונכדו עלי נספו בשריפה בביתם: "איפה עלי, אין עלי, עלי נשרף. עלי על הגריל". בין המפגינים במקום היה גם יצחק גבאי, פעיל ימין שהורשע בהצתת בית הספר הדו לשוני בירושלים וריצה שלוש שנות מאסר.

ההפגנה נערכה מול בית המשפט, שם נקבע כי הודאתו של בן אוליאל, הנאשם המרכזי ברצח בכפר דומא, קבילה מבחינה משפטית. המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב "העם אתכם". מולם הפגינו קומץ פעילי שמאל מארגון מחסום ווטש, שקראו "להעמיד לדין את הרוצחים".

בית המשפט פסק כי ההודאות שמסר בן אוליאל תחת עינויים נפסלו, אך הודאה שמסר בנפרד התקבלה במלואה. בית המשפט קיבל גם את הודאות הנאשם הקטין לגבי מעורבותו בתשתית מרד לאומני, אך פסל את ההודאות הקושרות אותו לרצח דוואבשה, שניתנו תוך שימוש באמצעים פיזיים.

בפתח הדיון אמר דוואבשה, שנכדו אחמד הוא היחיד מבני המשפחה ששרד את ההצתה, כי "הפושעים האלה שרפו משפחה שלמה. הילד כל הזמן רוצה את אבא שלו ואת אמא שלו, ואני מבקש מהשופט שישים את הילד הזה מול העיניים ושיהיה צדק במשפט הזה".

יצחק גבאי, שהורשע בהצתת בית הספר הדו לשוני בירושלים, הגיע לתמוך בנאשם בהצתת בית משפחת דוואבשהצילום: אילן אסייג

דוואבשה ובני משפחתו עקבו עד כה מקרוב אחרי ההתנהלות בתיק. "הגשתי בקשה לקבלת היתר כדי להגיע לבית המשפט בלוד, אני רוצה להיות שם ולשמוע כל מלה", אמר הסב לפני הדיון. "מלכתחילה לא היה לנו אמון במערכת המשפט בישראל שתעשה איתנו צדק. עכשיו מחפשים בכל דרך לנקות את המורשעים, ואם דבר כזה יקרה, כל התיק הזה ירד לטמיון".

חוסיין דוואבשה מחוץ לבית המשפט בלוד, היוםצילום: אילן אסייג

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ