איזנקוט הגיב לביקורת של נציב קבילות החיילים: המוכנות של צה"ל טובה

"אני מבקר באימונים ורואה את הפעילות המבצעית המוכיחה שצה"ל מצוי ביכולת גבוהה", אמר הרמטכ"ל בכנסת. הנציב קבע שהצבא במשבר קשה וכי מפקדים נוטשים אותו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איזנקוט וקציני פורום מטכ"ל בטקס לציון 70 שנה לשבועת צה"ל הראשונה, החודש ברמת גן
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

הרמטכ"ל גדי איזנקוט הגיב היום (שלישי) לביקורת של נציב קבילות החיילים ואמר כי נעשתה "קפיצת מדרגה משמעותית בהבטחת מוכנות צה"ל למלחמה". בדברים שנשא בכנסת אמר איזנקוט כי "אני מבקר באימונים ורואה את הפעילות המבצעית המוכיחה שצה"ל מצוי ביכולת גבוהה ובמוכנות טובה, יחד עם החובה לאתר תורפות וליקויים ולפעול באופן נמרץ לתיקונם". 

דו"ח נציב הקבילות שפורסם אתמול בו הצביע על ליקויים רבים במוכנות למלחמה ולמשימות שוטפות. ביחס לביקורת על כך שיחידות לא עומדות במשימותיהן בשל מצוקת כוח אדם אמר איזנקוט "יחידות צה"ל ביבשה, באוויר ובים פועלות מסביב לשעון ונבחנות מידי יום ביומו בסיכול טרור ביהודה ושומרון, הגנת גבולות המדינה בדרום ובצפון ובפעילות התקפית רציפה לסיכול יכולות מתקדמות ולהקטנת האיומים על המדינה".  הוא הוסיף כי "נבנה מודל חדש לשירות מתקדם המיישם את החלטת הממשלה על קיצור השירות, פיתוח המפקדים והנגדים ומיצוי ההון האנושי באופן שמקדם מאוד את כוח האדם בצה"ל". 

איזנקוט אמר את הדברים באירוע הוקרה למערך המילואים בכנסת. בדו"ח שהגיש הנציב עלה כי מערך המילואים מבצע אימונים שטחיים שלא עונים על התרחישים. איזנקוט דחה את הטענות ואמר כי "בשנת 2017 אימוני כוחות המילואים וכשירותם גדלו באופן ניכר. השנה הכפלנו את היקף כוחות המילואים המשתתפים בתעסוקה מבצעית, כדי לאפשר לכוחות החוד של צה"ל להגדיל את היקף האימונים עד ל-50% מזמנם".

הרמטכ"ל הוסיף "אני גאה מאוד בשדרת הפיקוד - ישנם הישגים ראויים לציון הושגו. בשנת ה-70 למדינת ישראל אנחנו יכולים להתברך ביחידות המילואים שהן חלק מרכזי ביכולות צה"ל". לדבריו "בעיצומה של תקופה ביטחונית מורכבת ורוויות אתגרים מצפון ומדרום עלינו לזכור כי עוצמתו של צה"ל טמונה באנשים, ברוח, בציוד, במיומנות ובלכידות. נמשיך לפעול לחיזוקם במעשים שיבטאו את חשיבותם העליונה תוך הוקרה על המסירות והנאמנות של אנשי המילואים כנבחרת משרתת למדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ