ארבע לוחמות שריון סיימו קורס מפקדות טנקים - הראשון שנערך לנשים בצה"ל

הקורס התקיים כחלק מפיילוט שנערך בצבא, שבמסגרתו הוכשרו לאחרונה עוד 11 לוחמות בחיל. בחיל הכתירו את הפיילוט כהצלחה אך ציינו כי הלוחמות לא יעלו על הטנקים בקרוב, אלא ידריכו לוחמות נוספות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הלוחמות עם קצין שריון ראשי, תא"ל גיא חסון
הלוחמות עם קצין שריון ראשי, תא"ל גיא חסוןצילום: דובר צה"ל

ארבע לוחמות שריון סיימו היום (חמישי) בהצלחה את קורס מפקדות הטנקים הראשון שנערך לנשים בצה"ל. הקורס התקיים כחלק ממסלול ניסיוני שנערך בצבא, שבמסגרתו הוכשרו לאחרונה 15 חיילות כלוחמות טנק בחיל השריון. ארבע מתוך החיילות הללו המשיכו למסלול פיקודי שהסתיים היום, ובכך הוכתר הפיילוט כהצלחה.

לפני כשנה החל צה"ל את הפיילוט לשילוב נשים במערך השריון. זאת, במטרה לבחון האם וכיצד ניתן לשלב נשים כלוחמות טנקים במערך הגנת הגבולות. בצה"ל איתרו חיילות שיכולות להתאים לפעילות מבצעית מתוך ארבעה גדודים מעורבים, ולבסוף נבחרו 30 לוחמות לביצוע הפיילוט.

במהלך הקורס נשרו ממנו חמש חיילות מסיבות שונות, ובצה"ל הדגישו כי מדובר בשיעור נשירה דומה לזה שבקורסי לחימה של גברים בחיל. כמו כן, בחיל השריון מסרו כי במהלך ההכשרה לא היו פציעות חריגות של חיילות, בניגוד לאזהרות של מבקרי המסלול הניסיוני.

בצבא מסרו כי הקורס שעברו הלוחמות זהה כמעט לחלוטין לזה שעוברים הגברים המוכשרים לתפקידי לחימה בחיל. זאת, מלבד שבוע הלחימה שהותאם למשימה המבצעית הצפויה של הלוחמות בגזרת אדום, שהיא בעלת מאפיינים שונים מגזרת הלחימה בעזה, בגדה המערבית ובצפון הארץ.

הערב יוסמכו ארבע המפקדות בטקס סיום הקורס, כמי שיכולות לפקד על צוות טנק בפעילות מבצעית. "היום, אחרי שנה וארבעה חודשים, אנחנו יכולים להגיד באופן חד-משמעי שלוחמות טנק יכולות לבצע פעילות מבצעית בהגנת הגבולות", אמר קצין שריון ראשי, תת-אלוף גיא חסון.

למרות זאת, בחיל השריון ציינו כי הלוחמות שסיימו את הקורס לא יעלו על הטנקים בתקופה הקרובה, אלא יוכשרו להדרכת לוחמות נוספות בחיל ולהקמת מערך לנשים בו. כעת מפקדי החיל יעבירו את ממצאי הפיילוט לרמטכ"ל, גדי איזנקוט, שיקבל החלטות לגבי המשך שילוב נשים במערך השריון.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ