שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יותם ברגר
יותם ברגר
הכפר חאן אל אחמר, בשנה שעברה
הכפר חאן אל אחמר, בשנה שעברהצילום: ליאור מזרחי
יותם ברגר
יותם ברגר

נציגי המנהל האזרחי תלו הערב (שלישי) צווים הדורשים מהציבור בחאן אל אחמר להתפנות מהכפר המיועד להריסה הסמוך לכפר אדומים. האזור הוגדר סגור לציבור עד לסוף יולי, לקראת פינויו. עם זאת, גורמים בגופי הביטחון הדגישו הערב בפני ״הארץ״ כי הפינוי אינו צפוי באופן מיידי ויתרחש בעוד ימים או שבועות.

בתחילת השבוע ביצעו נציגי המינהל האזרחי מדידות בכפר. במינהל מתמקדים כעת בסלילת כבישי גישה למקום לקראת הפינוי. סלילת הכבישים צפויה להתחיל בימים הקרובים, ורק לאחר השלמתה, אם לא יחול שינוי בעמדת הדרג הפוליטי, יחל הפינוי עצמו.

בחאן אל אחמר מתגוררות כמה עשרות משפחות בדואיות משבט הג׳הלין, שגורש מהנגב בשנות החמישים ומאז מתגורר באזור. הבתים הוקמו על אדמות מדינה וניתנים להסדרה, אך המדינה סירבה להסדירם ומציעה לבדואים תחת זו דיור אלטרנטיבי במתחם קיבוע באזור. זאת, בין היתר, שאזור הכפר נחשב ״אסטרטגי״ נוכח קרבתו להתנחלות והיכולת להרחיב את כפר אדומים לכיוונו.

ב-24 במאי ובתום מערכה משפטית ארוכה אישרו שופטי בג"ץ למדינה להרוס את בתי הכפר, שנבנו בלא היתרים. הם גם אישרו לה לפנות את יושביו לכפר "אל ג'בל". לאורך כל השנים המדינה סירבה להכיר ביישוביהם ולהכין עבורם תוכניות מיתאר המתאימות לאורח חייהם, ולהעניק להם היתרי בנייה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ