עריקאת: הרשות הפלסטינית תמשיך לשלם קצבאות לאסירים למרות החוק הישראלי - מדיני ביטחוני - הארץ

עריקאת: הרשות הפלסטינית תמשיך לשלם קצבאות לאסירים למרות החוק הישראלי

מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף תקף את ישראל, ואמר כי היא "מתנהלת כמו מדינה שהיא מעל החוק הבינלאומי". הוא הוסיף כי ביקור אלאור אזריה בחברון מעורר חיילים לרצוח פלסטינים

ג'קי חורי
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
סאיב עריקאת, בשבוע שעבר
ג'קי חורי
ג'קי חורי

מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, סאיב עריקאת, אמר היום (רביעי) כי הרשות הפלסטינית תמשיך לשלם קצבאות לאסירים ולמשפחות החללים הפלסטינים. זאת, למרות החלטת הכנסת לנכות מהמסים המועברים לרשות את התשלומים לאסירים ביטחוניים. לדברי עריקאת, תשלום הקצבאות הוא "עיקרון בסיסי וזכות לאותן משפחות, שאנחנו כהנהגה מחויבים להן".

לדברי עריקאת, "ממשלת ישראל מתנהלת כמו מדינה שהיא מעל החוק הבינלאומי והחלטות הקהילה הבינלאומית". הוא הוסיף כי החוק שהעבירה ישראל הוא חציית קו אדום, ומעביר מסר שהרשות הפלסטינית לא קיימת. ביום שני אישרה הכנסת ברוב של 87 חברי כנסת את החוק המאפשר לישראל לנכות מכספי המסים שהיא מעבירה לרשות הפלסטינית את התשלומים שזו מעבירה לאסירים ביטחוניים ולמשפחותיהם. להצבעה קדם דיון סוער.

בתגובה לאישורו של החוק מסר אתמול דוברו של הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס כי "מדובר בחציית קו אדום, הכרזת מלחמה על העם הפלסטיני ופגיעה קשה ביסודות הסכם אוסלו". לדבריו, אם ההחלטה תתבצע יהיו לה השלכות קשות.

עריקאת גם התייחס לביקור של אלאור אזריה בחברון אתמול, בצומת שבו ירה למוות במחבל גוסס. עריקאת אמר כי "אלאור אזריה התקבל כגיבור בחברון, וזה מעודד חיילים ישראלים לרצוח ולהרוג פלסטינים. לכן אנחנו תובעים הגנה בינלאומית לעם הפלסטיני".

עריקאת מתח ביקורת על הדיונים לקראת הצגת תוכנית השלום של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, ואמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שגריר ארה"ב דיוויד פרידמן וממשל טראמפ "רוצים לחסל את הסוגיה הפלסטינית". לדבריו, "הפלסטינים לא ייכנעו לתכתיבים של שלדון אדלסון". עריקאת הוסיף כי "הבית הלבן מתנהל בהיגיון של סוחרי נדל"ן".

עריקאת ציין כי היום יגיש לעבאס דו"ח שבוחן את מערכת היחסים עם ישראל. בנוסף, אמר עריקאת כי ברשות פועלים כדי לסיים את הפילוג הפלסטיני. לדבריו, "לא תהיה מדינה פלסטינית ברצועת עזה ולא תהיה מדינה פלסטינית בלי רצועת עזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ