בית הדין הצבאי גזר שנת מאסר וחצי על לוחם דובדבן שירה למוות בחברו

סמל נ' הורשע בהריגת שחר סטרוג בהסדר טיעון שגובש בהליך גישור. נגזרו על הלוחם גם שנת מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

בית הדין הצבאי של פיקוד המרכז ביפו גזר היום (רביעי) שנת מאסר וחצי על לוחם דובדבן שירה למוות בחברו לצוות, סמל-ראשון שחר סטרוג, במסגרת הסדר טיעון. סמל נ', שהורשע בהריגה, הודה שהירי שהרג את סטרוג נעשה במשחק בנשק בחדר ביחידה.

סטרוגצילום: דובר צה"ל

הסדר הטיעון גובש לאחר הליך גישור, ולאחר שנשמעה עמדת משפחתו של סטרוג וניתן לה משקל משמעותי. בנוסף לעונש המאסר, נגזרו על נ' שנת מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי. 

מכתב האישום עלה כי שני הלוחמים היו אמורים לצאת לאימון, אך הוא התעכב בחצי שעה. בזמן הזה נכנסו השניים לחדר, נעמדו זה מול זה ושלפו את אקדחיהם האישיים. באקדחו של סטרוג היה התקן בטיחותי, ואילו אקדחו של סמל נ' היה ללא ההתקן וטעון במחסנית. סמל נ' כיוון את האקדח, לפי כתב האישום, לחזהו של סטרוג, דרך אותו ולחץ על ההדק. הכדור הבודד פגע בסטרוג וגרם למותו.

בעקבות המקרה הוקמה ועדה בראשות אלוף-משנה בצלאל שנייד. הוועדה מצאה שביחידת דובדבן קיימת נורמה של שימוש לקוי בנשק: בשנה האחרונה היו ארבעה מקרים שונים של פליטת כדור, שניים באימון ושניים במגורי החיילים. הרמטכ"ל גדי איזנקוט אף הורה לבטל את מינוי מפקד יחידת דובדבן למפקד חטיבה ולהקפיא את קידומו למשך שנתיים. איזנקוט גם הורה על מתן נזיפה חמורה למפקד הפלגה ועיכוב של שנתיים בקידומו, וכן הדחה מהיחידה של מפקד הצוות וסמל הצוות של סטרוג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ