מפגינים ושוטרים נפצעו קל בעימותים בחאן אל אחמר, המיועד להריסה

ארבעה מהפצועים הפלסטינים פונו לבית חולים. 11 מפגינים נעצרו במקום, הסגור לציבור. בגופי הביטחון אמרו ל"הארץ" כי הפינוי טרם החל, וכי הוא אינו צפוי להתקיים בימים הקרובים

יותם ברגר
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עימותים בחאן אל אחמר, היום
עימותים בחאן אל אחמר, היוםצילום: Majdi Mohammed/אי־פי

מפגינים ושוטרים נפצעו אחר הצהריים (רביעי) בעימותים אלימים בכפר חאן אל אחמר, המיועד להריסה. 11 מהמפגינים נעצרו. מהסהר האדום נמסר כי עשרות פלסטינים נפצעו, ארבעה מהם פונו לבית החולים, והמשטרה אמרה כי שלושה שוטרים נפגעו קל, ואחד מהם פונה לקבלת טיפול. מהמשטרה נמסר כי "כעת שקט במקום".

אתמול תלו נציגי המינהל האזרחי צווי פינוי בכפר, הסמוך לכפר אדומים, אך בגופי הביטחון אמרו ל"הארץ" כי הפינוי טרם החל. האזור מוגדר סגור לציבור עד סוף החודש, לקראת פינויו הצפוי בהוראת בג"ץ. גורמים ביטחוניים הבהירו אתמול כי הפינוי צפוי להתרחש רק בעוד ימים או שבועות. במינהל מתמקדים כעת בסלילת כבישי גישה למקום לקראת הפינוי, ורק לאחר השלמתה, אם לא יחול שינוי בעמדת הדרג הפוליטי, יחל הפינוי עצמו.

בתים בכפר חאן אל אחמר, בשנה שעברה
בתים בכפר חאן אל אחמר, בשנה שעברהצילום: ליאור מזרחי

בחאן אל אחמר מתגוררות כמה עשרות משפחות בדואיות משבט הג'הלין, שגורש מהנגב בשנות החמישים ומאז מתגורר באזור ללא היתרים. המדינה סירבה לאורך השנים להכיר ביישובים ולהסדיר את מעמדם, ומציעה להם תחת זאת דיור אלטרנטיבי במתחם קבוע באזור.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ