פעיל התנועה האיסלאמית נשלח לשמונה שנות מאסר בגין תכנון פיגוע

הפעיל, תושב הצפון, בדק אפשרות לבצע את הפיגוע בתחנת המשטרה בערד ובתחנות אוטובוס בדרום. בית המשפט גזר עליו גם שנת מאסר על תנאי וקנס של עשרת אלפים שקל

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעומרי בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, היום
אלעומרי בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, היוםצילום: אליהו הרשקוביץ

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (ראשון) שמונה שנות מאסר על פעיל הפלג הצפוני של התנועה האיסאלמית, בגין תכנון פיגוע. הפעיל, פיראס אלעומרי, הורשע בהסדר טיעון בקשירת קשר לסיוע לאויב בזמן מלחמה, פרסום ותמיכה בהתאחדות לא מותרת ובעבירות נשק. בנוסף, בית המשפט גזר על אלעומרי שנת מאסר על תנאי וקנס של עשרת אלפים שקל.

לפי כתב האישום, אלעומרי, תושב הכפר סנדלה בצפון, תכנן לבצע פיגוע נגד יהודים וחיילי צה"ל לאחר שהתנועה שבה היה חבר הוצאה מחוץ לחוק לפני כשלוש שנים. בנוסף לפעילותו בפלג הצפוני, אלעומרי ניהל את עמותת "יוסף הצדיק" העוסקת בענייני אסירים. על פי האישום, אלעומרי בחן יחד עם שני גברים נוספים, מחמד מסרי ומחמוד לוויסי, כמה מקומות לביצוע הפיגוע, בהם תחנת משטרת ערד ותחנות אוטובוס בצומת ערד ודימונה.

בנוסף, אלעומרי קיבל בתחילת 2016 תיק מלוויסי שבו היו שלטים שלדבריו יכולים לשמש כמערכות הפעלה ש למטעני חבלה מאולתרים. כמו כן, הוא נתן ללוויסי תת-מקלע מסוג "קרלו" שנתפס במהלך החקירה על ידי המשטרה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ