ליברמן חתם על צו סגירה לערוץ חדשות פלסטיני המזוהה עם חמאס

הצו קובע שערוץ אל-קודס הוא ארגון טרור ומונע את פעילותו בישראל. בעליה ועובדים של חברת הפקות באום אל-פחם זומנו לחקירה והוזהרו מהמשך התקשרות עם הערוץ. חמאס: זה צעד של טרור

ג'קי חורי
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליברמן בעוטף עזה, במאי
ליברמן בעוטף עזה, במאיצילום: אליהו הרשקוביץ

שר הביטחון אביגדור ליברמן חתם בשבוע שעבר על צו המגדיר את הערוץ הפלסטיני אל-קודס ארגון טרור ומורה על סגירתו ומניעת פעילותו בישראל. הבוקר (שני) זומנו לחקירה הבעלים של חברת הפקות שאיתה עובד הערוץ ושמשרדיה באום אל-פחם, כמו גם עיתונאים וצלמים שעובדים בה, והוזהרו מהמשך התקשרות עם הערוץ. בחמאס כינו את המהלך "עוד צעד של טרור". 

לדברי עו"ד עומר חמאייסי, שליווה את הנחקרים, הבעלים של החברה סירב לחתום על תזכירים או הודאה שמדובר בערוץ לא חוקי. חמאייסי אמר שהממסד הביטחוני רודף ערוצים שמספרים את הסיפור הפלסטיני וסותם את פיהם. לדבריו, הצו לא ימנע מהערוץ להמשיך לשדר מהגדה, מהרצועה ומכל מקום שמחוץ לישראל.

הצו עליו חתם ליברמן

האחראי על מחלקת ההסברה של חמאס בחו"ל, ראפת מורה, אמר: "ההחלטה בעניין ערוץ אלקודס היא עוד צעד של טרור שמצטרף לשאר ההחלטות האלימות שקיבלה ישראל נגד העם הפלסטיני".

מלשכת שר הביטחון נמסר כי "ההחלטה התקבלה בהמלצת השב"כ והמטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור במשרד הביטחון(מט"ל)". לפי ההודעה, "על פי מודיעין עדכני, מהימן, מוצלב ומגוון, ערוץ אלקודס הינו זרוע תעמולה של חמאס, ומהווה פלטפורמה מרכזית להפצת מסרים של ארגון הטרור בשידוריו".

הערוץ, שמשדר מביירות, נחשב מקורב לחמאס, והוא מבקר את הרשות הפלסטינית ושומר על קו אסלאמי שמרני. תכני הערוץ מתמקדים במאבק העם הפלסטיני, והוא מדגיש סיפורים הנוגעים לירושלים ולפליטים הפלסטינים. 

אל-קודס עלה לאוויר בנובמבר 2008. הוא הוקם על ידי אנשי עסקים פלסטינים המתגוררים באירופה ובמדינות ערביות שונות. לערוץ משרדים בעזה, ברמאללה ובירושלים, והוא נעזר בחברות הפקה מקומיות להפקת שידורים ותכנים. בין היתר, הערוץ משדר חדשות מהשטחים ומישראל, ולעיתים משדר בשידור חי.

ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת), מסר בתגובה על סגירת הערוץ: "צעד זה הוא המשך מסע סתימת הפיות של ממשלת הימין הקיצוני ורמיסת חופש הביטוי. אנשי ציבור רבים בחברה הערבית וחברי כנסת ערבים מתראיינים לעיתים קרובות בתכניות התחנה, ומה שאנו אומרים מעל דוכן הכנסת אומרים גם שם. התחנה חושפת את פשעי הכיבוש ואת הסבל של העם הפלסטיני".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ