הריסת הכפר חאן אל-אחמר עשויה להידחות בשל שביתה במינהל האזרחי

עובדי המינהל בגדה פנו להסתדרות ולמשרדי האוצר והביטחון, וכתבו כי אחד הצעדים שינקטו הוא אי ביצוע של "כל פינוי חאן אל-אחמר". התהליך כבר נדחה בשל צו ביניים שהוציא בג"ץ בשבוע שעבר

עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תושבים בכפר הבדואי חאן אל אחמר, בשבוע שעבר
עמירה הס

הריסת הכפר חאן אל-אחמר עשויה להידחות בשל עיצומים של עובדי המינהל האזרחי בגדה. כך עולה ממכתב ששלחו היום (שני) ראשי ועד העובדים להסתדרות, למשרד האוצר ולמשרד הביטחון. העיצומים מתוכננים להתחיל ב-15 ביולי, ובמסגרתם לא יבצעו העובדים את "כל פרויקט פינוי חאן אל-אחמר".

במכתב שכתבו בני אלבז, ראש ועד איו"ש וצמח אהרוני, יו"ר ועד עזה, הם ציינו שההחלטה לצאת לעיצומים התקבלה "בעקבות משיכת זמן של האוצר... והתייחסותם למנהל האזרחי כארגון נחות". העיצומים אמנם יביאו להקפאה של צווי הריסה והריסות, אך בעיקר יפגעו קשה בפלסטינים: הם כוללים אי מתן היתרי עבודה ורישיונות ייבוא לפלסטינים, אי מתן היתרי מעבר במחסומים, והפסקת הטיפול במרשם אוכלוסין פלסטיני, הכולל מתן אשרות שהייה לקרובי משפחה של פלסטינים, רישום לידות וכדומה. העיצומים מתקיימים בתמיכת ההסתדרות. 

תהליך ההריסה כבר הוקפא בשבוע שעבר בצו ביניים על ידי שופטת בג"ץ. זאת, עד שתידון עתירה של חמישה עורכי דין מטעם הרשות הפלסטינית נגד דחיית תוכנית המתאר שהכין והגיש הכפר. תשובת המדינה אמורה היתה להתקבל עד 11 ביולי, אך מועד זה נדחה בצו ארעי שהוצא הערב עד 16 ביולי. אם בית המשפט יחליט לבטל את הצו, לעובדים תהיה עוד אפשרות תיאורטית להרוס את הכפר, אם כי הצו לא הוגבל בזמן. עם זאת, מאז ניתנה ההחלטה ביום רביעי, המשיכו דחפורי המינהל האזרחי לפרוץ דרכים לכפר כדי להקל על פעולות ההריסה והעקירה בכפייה המתוכננות.

היום הציבו עובדי המינהל האזרחי קרוואנים במתחם המיועד לבדואים המפונים, סמוך למזבלת אבו דיס. אלו כנראה מיועדים לשמש תחליף לבית הספר מצמיגים, כפי שהמדינה הבטיחה בבג"ץ שתעשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ