ליברמן: "כל חייל סורי שימצא באזור החיץ מסכן את נפשו"

בסיור ברמת הגולן אמר שר הביטחון כי ישראל תקפיד מאוד על הסכם הפרדת הכוחות בין ישראל לסוריה, וכי היא רואה במשטר אסד אחראי לניסיונות לבסס תשתית טרור בדרום המדינה

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר הביטחון ליברמן בסיור ברמת הגולן, הבוקר
נעה שפיגל

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס הבוקר להתבססות האיראנית בסוריה ולקרבות בדרום המדינה, ואמר כי "כל חייל סורי שימצא באזור החיץ מסכן את נפשו". בסיור ברמת הגולן אמר ליברמן כי יש ניסיונות לבסס תשתית טרור בגולן הסורי, וכי ישראל לא תאפשר זאת ורואה במשטר אסד אחראי לכך.

"המאמץ הזה להקמת תשתית טרור תחת חסות המשטר מבחינתנו זה דבר בלתי מתקבל על הדעת, ונפעל בעוצמה נגד כל תשתית טרור שנזהה פה באזור", אמר ליברמן. "מבחינתנו המשטר הוא אחראי, והוא גם ישא באחריות וגם ישלם מחיר כבד על עצם שיתוף פעולה עם גורמי הציר ועל עצם המאמץ שלהם להקים פה תשתיות טרור". הוא הוסיף שישראל תפעל נגד כל התבססות איראנית בסוריה. "לגבי נסיגה - 40 ק"מ או 80 ק"מ, זה לא משנה. ברגע שמזהים נוכחות איראנית פועלים, וכך זה גם יימשך". 

ליברמן ציין כי במיוחד בעת הזאת, ישראל תקפיד על הסכם הפרדת הכוחות בין ישראל לסוריה. לדבריו, "העברתי למפקדים, גם לנציגי אונדו"ף (כוח שמירת השלום, נ"ש) - כי מבחינתנו כל כניסה של כוח סורי, כל חייל סורי שימצא באזור החיץ מסכן את נפשו. גם לגבי הרצועות הנוספות, נקפיד על קוצו של יוד". לדבריו, "סיירנו לאורך הגבול וראינו את האוהלים של הפליטים הסורים. אנחנו מוכנים להעניק כל סיוע הומניטרי, ואנחנו לא מוכנים לקבל שום פליט בשטחנו". 

הוא העריך שהסיכויים שמעבר קוניטרה ייפתח בקרוב נמוכים. "במעבר קוניטרה נוכחים כוחות אונדו"ף, עדיין הלחימה נמשכת, אנחנו לא מתערבים במלחמת האזרחים, ובהתאם להתפתחויות גם אנחנו נפעל. אנחנו להערכתי רחוקים מכך אבל אנחנו לא פוסלים שום דבר", אמר. 

שר הביטחון התייחס גם לסגירתו של מעבר כרם שלום לסחורות ואמר "אני מקווה שזה מסר שנקלט אצל אנשי חמאס ושנראה הפסקה מיידית של כל הבלונים, הפרובוקציות וכל העניינים שראינו בשלושה חודשים האחרונים".

בתגובה לדו"ח מבקר המדינה שפורסם אתמול והצביע על ליקויים קשים במיגון האוכלוסיה הלא יהודית,  אמר ליברמן כי "אני מקבל את דו"ח מבקר המדינה כפי שהוא. אני חושב שאם יורדים קצת לפרטים, אז המצב לא משביע רצון ואני לא רוצה להגיד עוד יותר חמור ממה שכתוב בדו"ח המבקר. אבל גם מה שמופיע בדו"ח זה דברים שמחייבים מענה. כבר אמרו חכמים לפנינו - בלי קמח אין תורה, אז תורה יש וקמח אין, אני מקווה שגם קמח יהיה". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ