נתניהו הורה לנזוף בשגריר האיחוד בגלל דיווח על שיחות שקיים עם ח"כים נגד חוק הלאום

לפי הדיווח בחברת החדשות, עמנואל ז'ופרה פנה לח"כים והזהיר מפני פגיעה במעמד הבינלאומי של ישראל. דיפלומטית אירופית ל״הארץ״: זו צביעות, נתניהו התערב בעצמו בחקיקה במדינות אחרות

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו במליאת הכנסת, נובמבר 2017
נעה לנדאו
נעה לנדאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה הערב (חמישי) את מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם לזמן לשיחת נזיפה את שגריר האיחוד האירופי בישראל עמנואל ז'ופרה. זאת בתגובה לדיווח של כתב חברת החדשות ירון אברהם, ולפיו השגריר פנה באחרונה לחברי כנסת בליכוד ואמר להם שחוק הלאום עלול לפגוע במעמדה הבינלאומי של ישראל. לפי הודעת לשכת נתניהו, ראש הממשלה מתכוון לנקוט צעדים נוספים בנושא.

"לא די בזה שהאיחוד האירופי מממן עמותות שחותרות נגד מדינת ישראל ומממנות בנייה בלתי חוקית, כעת הוא מתערב בחקיקה ישראלית. כנראה שאינם מבינים שישראל היא מדינה ריבונית", נכתב בהודעת נתניהו.

דיפלומטית ממדינה באיחוד האירופי אמרה הערב ל"הארץ" כי מדובר ב"צביעות מצד נתניהו, שמתערב בעצמו בחקיקה במדינות אחרות, למשל בארצות הברית". בשנים האחרונות הפך האיחוד האירופי לשק החבטות של פוליטיקאים רבים מהימין מישראל, ובהם נתניהו. ואולם, מאחורי הקלעים הנתונים והתקציבים מצביעים למעשה על קשר הולך ומתהדק. בראיון ל"הארץ", אמר בעבר ז'ופרה כי "היחסים בין ישראל לאיחוד האירופי, אם מסתכלים על העובדות, חזקים מאוד, מגוונים וצומחים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ