חיל האוויר חידש את התקיפות ברצועה; אזעקות צבע אדום נשמעו בעוטף עזה

אזעקות נשמעו במועצות האזוריות שער הנגב, אשכול וחוף אשקלון לאחר חידוש התקיפות. הבוקר החליטו במערכת הביטחון להמשיך את התקיפות האוויריות כדי לשבור את "משוואת התגובה" של חמאס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חייל בתצפית על גבול רצועת עזה, הבוקר
חייל בתצפית על גבול רצועת עזה, הבוקרצילום: אליהו הרשקוביץ

בדרג המדיני והצבאי בישראל מתקיימות היום (שבת) התייעצויות באשר להמשך הצעדים ברצועת עזה. סמוך לשעה 12:30 בצהריים דווח על תקיפה אווירית ישראלית נוספת ברצועה, וזמן קצר לאחר מכן נשמעו אזעקות צבע אדום רבות במועצות האזוריות שער הנגב, אשכול, מרחבים, חוף אשקלון וכן באזור התעשייה אשקלון. בשעה זו, התקיפות הישראליות ברצועה נמשכות.

המועצת האזורית אשכול הודיעה כי אחת הרקטות נפלה בשטח פתוח וכי אחרת יורטה בהצלחה. התושבים בעוטף עזה דיווחו על הדי פיצוצים.

עשן עולה מאזור רפיח, לאחר התקיפה הישראלית היום

לפנות בוקר תקף חיל האוויר סדרת מטרות של חמאס, בהן שתי מנהרות התקפיות בשטח הרצועה, בתגובה לפציעתו באורח בינוני של קצין צה"ל מרימון יד בעת הפגנה ליד הגדר אתמול. בתגובה, שיגר חמאס כ-30 פצצות מרגמה ורקטות לעבר יישובי עוטף עזה לאורך הלילה ולפנות בוקר. במהלך היום הוחלט לפנות את הבריכה בכפר עזה ולסגור את חוף זיקים למבקרים מחשש לנפילת רקטות.

המנהרות שהותקפו אותרו באחרונה בידי המודיעין הישראלי. חיל האוויר הפציץ גם חדרים במפקדות חמאס ששימשו להתארגנות של חוליות המפריחות בלונים ועפיפוני תבערה בגבול. התקיפה הנרחבת יחסית נובעת מהמשך השריפות בעוטף - בין 15 ל-18 ביממה בממוצע, בשבועות האחרונים - לצד פציעת הקצין אתמול.

שריפה מבלון תבערה באזור כיסופים, השבועצילום: אליהו הרשקוביץ

בהתייעצויות הוחלט בשעה זו להמשיך את התקיפות האוויריות. בישראל מנסים לשבור את "משוואת התגובה" החדשה של חמאס, המשגר בחודשיים האחרונים רקטות ומרגמות בתגובה לתקיפות המכוונות נגד פעילים המעורבים במתקפת עפיפוני התבערה.

בד בבד, מתנהלים מגעים עקיפים בין הצדדים על הסדר ארוך טווח ברצועה, שיכלול הקלות כלכליות בתמורה להתחייבות לשקט ביטחוני מצד חמאס. מקור המחלוקת העיקרי נותר העדר ההסכמה בסוגיית החזרת שני האזרחים הישראלים וגופות שני חיילי צה"ל המוחזקים ברצועה. בשבוע שעבר התארחה משלחת של בכירי חמאס מהרצועה בקהיר, שערכה דיונים בנושא עם המודיעין המצרי.

באופוזיציה תקפו את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות מצב החירום המתמשך בדרום. "נתניהו ממשיך לקרוא לעצמו "מר בטחון", אבל בטחון אין. במשמרת שלך השדות בוערים, במשמרת שלך עפיפונים ובלונים הפכו לאיום בטחוני, במשמרת שלך החמאס התחזק", כתב בפייסבוק ראש מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, "בכל התקופה הזו נתניהו לא טרח לרדת פעם אחת לבקר את תושבי העוטף. במקום זה הוא נסע למונדיאל". חבר הכנסת עמיר פרץ ("המחנה הציוני") הוסיף: "הגיע הזמן שראש הממשלה יציג אסטרטגיה לטווח הארוך. מצבו הקשה של החמאס, הפתיחות מצד מדינות ערב המתונות, התמיכה האמריקאית ורתימת הקהילה הבינלאומית מאפשרים מהלך מדיני שישנה את המציאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ