ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

סוכנות הידיעות הסורית סאנא דיווחה כי חיל האוויר הישראלי תקף אתמול (ראשון) עמדה צבאית של משטר אסד ליד נמל תעופה בעיר חלב. לפי המוקד הסורי לזכויות אדם, תשעה בני אדם נהרגו בתקיפה, בהם שישה חיילים סורים ושלושה שזהותם לא אומתה. מאוחר יותר דווח ברשת אל-ג'זירה מפי מקורות באופוזציה הסורית כי נהרגו בתקיפה 22 בני אדם, תשעה מהם איראנים.

גורם רשמי בצבא סוריה מסר לסוכנות שהתקיפה היא ניסיון של "האויב הציוני" לתמוך בארגוני המורדים נוכח ההישגים של כוחות אסד דרעא ובקוניטרה. לדבריו, ישראל "תקפה את אחד מהמתחמים הצבאיים בצפון שדה התעופה א-ניירב". 

על פי המוקד הסורי לזכויות אדם, מטרת התקיפה היתה מחסני נשק של המיליציות האיראניות הפועלות בסוריה ושל צבא אסד. 

בשבוע שעבר תקף חיל האוויר שלוש עמדות צבאיות בסוריה באזור קוניטרה. לפי הודעת דובר צה"ל, התקיפה בוצעה בתגובה לכניסתו של מל"ט סורילשטח ישראל מוקדם יותר באותו היום, אשר יורט לאחר רבע שעה בשמי הארץ.

תיעוד התקיפה בשבוע שעבר:

לפי דיווחים בתקשורת הסורית, בתקיפה נפגעו עמדות של חיזבאללה בפרבר של קוניטרה. לפי הדיווחים, התקיפה היתה באזור הכפר חאן ארנבה בגולן הסורי ובאזור שכונת אלעומאלייה בעיר אלבעת' שבפרבר של קוניטרה.

לפני כשלושה שבועות דיווחה הסוכנות ששני טילים ישראליים נפלו באזור נמל התעופה הבינלאומי של דמשק, אולם ישראל לא התייחסה לדיווח. ערוץ אל-מיאדין הלבנוני דיווח מפי מקור סורי כי ההגנה האווירית הסורית הפילה שני טילים באזור קוניטרה, בנוסף לשני הטילים שנפלו באזור שדה התעופה. המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח שיעד התקיפה היה מחסן נשק של חיזבאללה. 

בשבוע שעבר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו שישראל לא מתנגדת להתייצבות משטר אסד בסוריה, אך תפעל לשמור על גבולותיה גם נגד צבאו, כפי שעשתה במהלך שנות מלחמות האזרחים. "מה שהטריד אותנו זה דאעש וחיזבאללה וזה נשאר אותו דבר", אמר. "לב העניין הוא שימור חופש הפעולה שלנו נגד כל גורם שיפעל נגדנו. דבר שני, סילוקם של האיראנים משטח סוריה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ