בז שחובר לחומר דליק נמצא מת על עץ סמוך לנחל הבשור בעוטף עזה

הבז חובר ברתמה לחוט ברזל, שבקצהו היתה ספוגית דליקה, סמוך לשריפה שהתרחשה באזור. לאורך היום אירעו שריפות סמוך לכרמיה, כיסופים, עין השלושה, ניר יצחק ובארי

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בז מחובר לחומר דליק, היום
בז מחובר לחומר דליק, היוםצילום: רשות הטבע והגנים

בז מצוי שחובר לחומר דליק נמצא היום (שני) סמוך לנחל הבשור. הבז חובר ברתמה לחוט ברזל, שבקצהו היתה ספוגית דליקה. הוא נתקע על עץ במקום, ואנשי רשות הטבע והגנים מצאו אותו מת. סמוך למקום מציאת הבז התרחשה שריפה.

הבז שאותר ליד נחל הבשור, היוםצילום: גלעד גבאי / רשות הטבע והגנים

מוקדם יותר היום אירעה שריפה סמוך לקיבוץ כרמיה בעוטף עזה, שארכה כמה שעות ובערב הושגה עליה שליטה. להערכת רשות הטבע והגנים, כ-320 דונם נשרפו היום בשמורה הסמוכה לקיבוץ. צוותי כיבוי פעלו בכמה גזרות, ונעזרו במטוסי כיבוי. על פי החשד, כל השריפות נגרמו בשל בלוני או עפיפוני תבערה. במהלך היום דווחו למועצות האזוריות על ידי התושבים על בלונים שנצפו באוויר באזור העוטף. במהלך היום התרחשו שריפות נוספות סמוך לכיסופים, עין השלושה, ניר יצחק ובארי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום כי "חילופי המהלומות" עם חמאס לא נגמרו, חרף ההסכמות על הפסקת אש. בביקור בשדרות, התייחס נתניהו לפרסומים על הסכמות להפסקת אש ברצועת עזה. "זה לא נגמר במכה אחת", אמר, "אין דבר כזה מבחינתנו הפסקת אש שמחריגה את עפיפוני האש ובלוני האש".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ