נתניהו בחר מזכיר צבאי חדש: מפקד חטיבת הקומנדו אבי בלוט

החיפוש אחר מחליפו של המזכיר הצבאי הנוכחי החל בשנה שעברה. הרמטכ"ל נמנע מלאשר את מינוי מועמדו הקודם של ראש הממשלה לתפקיד - תת-אלוף עופר וינטר

נעה לנדאו
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אל"מ בלוט, לפני כשנתיים
נעה לנדאו
יניב קובוביץ

מפקד חטיבת הקומנדו, אלוף-משנה אבי בלוט, ימונה למזכיר הצבאי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כך החליט היום (שלישי) נתניהו בתיאום עם שר הביטחון והרמטכ"ל. בלוט יועלה לדרגת תת-אלוף.

בלוט, בוגר מכינה בהתנחלות עלי, נחשב לקצין שעשה תפקידי ליבה מבצעיים. הוא התגייס לחיל הצנחנים, פיקד על גדוד 101 ונפצע במהלך מבצע עופרת יצוקה. לאחר מכן קיבל את הפיקוד על יחידת מגלן ומשם עבר לפקד על חטיבת יהודה. בלוט יצא ללימודים בארה"ב בבית הספר למלחמה של הצבא האמריקאי. עם חזרתו, פיקד על חטיבת מילואים של צנחנים. באוגוסט עבר לפקד על חטיבת הקומנדו. 

הרמטכ"ל גדי איזנקוט נמנע מלאשר את מינוי מועמדו של נתניהו לתפקיד, תת-אלוף עופר וינטר. החיפוש אחר מחליפו של המזכיר הצבאי הנוכחי, תת-אלוף אליעזר טולדנו, החל בשנה שעברה, עם ההחלטה למנותו למפקד אוגדת עזה.

בחודש שעבר החליט הפרקליט הצבאי הראשי, תת-אלוף שרון אפק, להעמיד לדין משמעתי את בלוט בגין אובדן מסמכים צבאיים. בשנה שעברה נפרץ רכבו של בלוט ונגנבו ממנו מסמכים מסווגים. מדובר צה"ל נמסר כי בלוט לא היה מודע לכך שהמסמכים נותרו ברכב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ