עובד של ארגון ההשגחה הבינלאומית בחברון תועד מנקב גלגל רכב של מתנחל

בסרטון, כפי שנכתב בדו"ח של משטרת מחוז ש"י, נראה העובד של ארגון TIPH מוודא שאיש לא רואה אותו ומנקב את גלגל המכונית של תושב המקום. בעל הרכב: "משרד החוץ והמדינה מאפשרים את הפארסה הזו"

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובדי ארגון "טיף", 2009
יותם ברגר

עובד של ארגון ההשגחה הבינלאומית בחברון תועד מנקב צמיג של מתנחל המתגורר בעיר. התקרית, שאירעה בשנה שעברה, תועדה במצלמת אבטחה סמוכה והסרטון בידי משטרת מחוז ש"י. לפי דו"ח מבצעי של המשטרה, בתיעוד נראה פעיל של הארגון (TIPH) יוצא ממכונית הנושאת את סמל הארגון ולובש את מדיו, ומנקב את אחד הצמיגים. הארגון הוקם על ידי ישראל והרשות הפלסטינית בעקבות הסכמי וואי וממנה פעילים אזרחים אירופאים להשקיף בחברון.

ביוני 2017 דיווחה נילי דבורה, תושבת ההתנחלות היהודית בחברון, כי רכב המשפחה נוקב. לדבריה, זו היתה הפעם השלישית בתוך שבוע שבה נגרם נזק לגלגלי הרכב. שוטר שהגיע למקום קבע כי מדובר בתקר שבוצע באמצעות החדרת חפץ דק וחד לגלגל. הוא פנה לבית פלסטיני סמוך, והדייר השכן פתח את מצלמת האבטחה.

בדו"ח המשימה נכתב: "בוידאו אפשר לראות בבירור רכב של ארגון 'טיף' אשר הגיע למקום וממנו ירדו שלושה אנשים של ארגון 'טיף', אחד מהם לבוש בווסט בצבעים אדום כחול שעליו רשום 'טיף', ניגש לרב תוך כדי שהוא מסתכל לצדדים ושני האנשים האחרים נראו עומדים ליד הרכב ומסתכלים להמשך הרחוב". עוד נכתב: "החשוד נראה בבירור נגש לרכב הסיטרואן ועומד ליד הגלגל השמאלי אחורי. הוא נראה מתכופף ומתעסק עם הגלגל, וחוזר למרכז הכביש לאחר שעבר רכב ישראלי במקום. לאחר שהרכב עבר, החשוד נראה בוחן את האזור וניגש בשנית לגלגל השמאלי אחורי של רכב הסיטרואן. ולאחר מספר שניות יוצא חזרה למרכז הכביש וממשיך ללכת יחד עם שאר החשודים האחרים לכיוון בית הדסה".

אלעד פס, בעלה של המתלוננת ובעלי הרכב, אמר: "הבעיה היא לא רק עם המשקיפים הזרים, שמרגע הגעתם היה ברור כי תפקידם הוא לדווח באופן מוטה ומסולף, אלא עם משרד החוץ ומדינת ישראל שמאפשרת את הפארסה הזו. היום ברור כי המשקיפים חברו לארגוני המחבלים מחברון ויש לסלק אותם מהמקום". עורך הדין איתמר בן גביר פנה למשטרה בשמו של פס בבקשה לקבל את הסרטון לצורך הגשת תביעה נזיקית נגד "טיף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ