בלון תבערה נמצא בחצר בירושלים, לראשונה מאז תחילת השיגורים מעזה

לא ברור מהיכן הגיע הבלון לבית. לפי הודעת המשטרה, חבלנים הגיעו לבית ובדקו את הבלון, שהיה מחובר לחומר נפץ. ליברמן אמר מוקדם יותר שחמאס מוביל את ישראל "למבצע צבאי כואב"

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

בלון תבערה נמצא היום (שישי) בחצר בית בירושלים, לראשונה מאז תחילת שיגורי העפיפונים והבלונים מרצועת עזה לישראל. לפי הודעת המשטרה, חבלנים הגיעו לבית ובדקו את הבלון, שהיה מחובר לחומר נפץ. לא ברור מהיכן הגיע הבלון לבית.

מהמשטרה נמסר כי "במשטרה שבים ומזכירים לציבור כי יש לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים מעין אלו - עפיפונים ובלונים, העלולים להכיל בקרבם גם חומר נפץ או בערה ומסכנים את שלום הציבור במידה וזה לא ינקוט באחריות".

בשבועות האחרונים משוגרים כמעט מדי יום בלוני ועפיפוני תבערה ליישובי עוטף עזה, שגרמו להצתת שריפות רבות בשמורות טבע ובשדות באזור. הקבינט המדיני-ביטחוני הנחה השבוע את צה"ל להמשיך לתקוף מפריחי העפיפונים והבלונים.

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום לנושא, ואמר בביקורו בשדרות: "כולנו ראינו בעיתונים שבגלל עפיפונים ובגלל השריפות לא יוצאים למלחמה. למרות שכל בנאדם סביר, שרואה את החורש הטבעי שרוף, אלפי דונם של שדות חקלאיים שרופים, מבין שהמצב הוא בלתי סביר. אנחנו מתנהלים באחריות ובאיפוק, למרות שהבעיה האמיתית היא שחיקה בהרתעה, שינוי המשוואה וכמובן תחושת הביטחון, שהיא לא פחות חשובה מהביטחון עצמו". ליברמן הוסיף כי ראשי חמאס מובילים את ישראל "למצב של אין ברירה, למצב שאנו נצטרך לצאת למבצע צבאי רחב וכואב".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ