משלחת בראשות שר החוץ הרוסי ורמטכ"ל צבא רוסיה תיפגש היום עם נתניהו בישראל

לדברי ראש הממשלה, המשלחת מגיעה לבקשתו של הנשיא פוטין, לאחר שיחה שהשניים קיימו לפני כמה ימים, וכי בכוונתו לדון עם חבריה במצב בסוריה

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו והרמטכ"ל הרוסי גרסימוב, בתחילת חודש יולי
נתניהו והרמטכ"ל הרוסי גרסימוב, בתחילת חודש יוליצילום: Yuri Kadobnov/אי־פי

משלחת בראשות שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב ורמטכ"ל צבא רוסיה הגנרל ולרי גרסימוב, תגיע היום (שני) לישראל ותיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. נתניהו אמר היום בפתח ישיבת הממשלה כי המשלחת מגיעה לבקשתו של הנשיא ולדימיר פוטין, לאחר שיחה שהשניים קיימו לפני כמה ימים. לדברי ראש הממשלה, בכוונתו לדון עם חברי המשלחת בסוגיות אזוריות, ובראשן המצב בסוריה.

נתניהו אמר בישיבת הממשלה: "אציג למשלחת הרוסית את העמדה שהצגתי בפני הנשיא פוטין בביקורי האחרון במוסקבה: ישראל עומדת על כך שהסכמי ההפרדה בינה לבין סוריה יכובדו כפי שכובדו במשך עשרות שנים עד פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה, וישראל תמשיך לפעול נגד כל ניסיון של איראן וגרורותיה להתבסס צבאית בסוריה".

בשבוע שעבר החלו להתפנות מורדים בגולן הסורי שסירבו להסדר עם צבא אסד, שלפיו המשטר ישוב לשלוט במחוז קוניטרה והמורדים ייסוגו מהמחוז ויקבלו את שליטת הממשלה בו. בסוף השבוע שעבר המורדים הסורים בעיר דרעא שבדרום סוריה הסכימו להיכנע. הטלוויזיה הממלכתית דיווחה שכוחות המשטר הניפו את דגל המדינה בעיר, ורשת אל-אחבאריה פרסמה תמונות של אנשי משטר שמניפים את הדגל הסורי מעל הריסות בעיר הדרומית לאחר שהמורדים הסכימו להעביר את השליטה בעיר לידיהם.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ