דאעש: אלו שרידי מטוס הקרב הסורי שהפילה ישראל

ארגון המדינה האיסלאמית פרסם תצלומים וסרטון של מטוס הסוחוי שהפיל אתמול צה"ל באמצעות שני טילי פטריוט. המטוס נפל בשטח בדרום סוריה שעדיין נשלט על ידי דאעש

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המטוס שישראל הפילה לאחר שהתרסק בשטח סוריה, אתמול
המטוס שישראל הפילה לאחר שהתרסק בשטח סוריה, אתמול

דאעש פרסם היום (רביעי) תצלומים וסרטון של מטוס הקרב הסורי שהופל אתמול על ידי חיל האוויר - כך לפי הארגון. בתיעוד נראים שרידי מטוס כשהם עולים באש. המטוס הופל על ידי שני טילי פטריוט לאחר שחדר כשני קילומטרים לשטח ישראל, ונפל בשטח שעדיין נמצא בשליטת המדינה האיסלאמית בדרום סוריה.

צה"ל מסר אתמול כי המטוס המריא מבסיס T-4, טס במהירות לכיוון ישראל וכשנכנס לשטחה שוגרו לעברו הטילים. דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, אמר כי המטוס, מסוג סוחוי 22 או 24, נפל בדרום רמת הגולן הסורית. בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית נטען כי המטוס נפגע כשהיה במרחב האווירי בדרום המדינה, כשביצע תקיפות נגד מורדים באזור ואדי אל-ירמוכ.

בשיחה שקיים דובר צה"ל עם כתבים, אמר כי בצבא מעריכים שהמטוס הסורי פעל במסגרת הלחימה של משטר אסד במורדים, אך הבהיר כי "ברגע שאנחנו מזהים איום בשמי המדינה, אנחנו פועלים. אנחנו רואים בצבא הסורי אחראי למה שקורה". לפי דיווח בסוכנות הידיעות ספוטניק, מקור בצבא הסורי מסר שאחד הטייסים נהרג ומצבו של השני לא ידוע. 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר לאחר התקרית שחדירת המטוס היא "הפרה בוטה של הסכמי ההפרדה בינינו לבין סוריה מ-1974. אני חזרתי והבהרתי שלא נקבל שום הפרה כזאת, לא נקבל שום חדירה ושום זליגה לשטחנו, לא מהקרקע ולא מהאוויר. כוחותינו פעלו בהתאם. אנחנו עומדים על כך שסוריה תכבד בקפדנות את הסכמי ההפרדה בינינו לבינם".

שרידי המטוס שישראל הפילה, אתמול

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ