עהד תמימי, שהורשעה בתקיפת חייל, תשוחרר ביום ראשון ממאסר

בתום שמונה חודשים בכלא, תשוחרר הנערה שתועדה סוטרת לחייל שנכנס לחצר ביתה בנבי סלאח. ביום ראשון היא תקיים מסיבת עיתונאים בפני כלי תקשורת פלסטיניים וזרים

יותם ברגר
יהושע (ג'וש) בריינר
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צייר איטלקי מאייר את דמותה של עהד תמימי על גדר ההפרדה, אתמול
צייר איטלקי מאייר את דמותה של עהד תמימי על גדר ההפרדה, אתמולצילום: AFP

הנערה הפלסטינית עהד תמימי שהורשעה בתקיפת חייל תשוחרר ביום ראשון מהכלא בתום שמונה חודשי מאסר, כך אישר היום (חמישי) שירות בתי הסוהר (שב"ס). תמימי תועדה סוטרת לחייל בנבי סלאח ונעצרה למשך שלושה חודשים. במארס האחרון נגזרו עליה שמונה  חודשי מאסר והוטל עליה קנס של כמה אלפי שקלים בגין תקיפה, הסתה והפרעה לחייל. 

שעות לאחר שחרורה, צפויה תמימי לקיים מסיבת עיתונאים. זו מכוונת בעיקר לתקשורת העולמית והפלסטינית, שסיקרה את מעצרה בהרחבה. אביה של תמימי אמר בשיחה עם "הארץ" כי המשפחה תחכה לה בשעות הבוקר ביום ראשון במחסום ג'בארה דרומית לטול כרם, ומשם יצאו בשיירה לרמאללה להניח זר על קברו של יאסר ערפאת. ולאחר מכן תצא השיירה לנבי סאלח, שם תיערך קבלת פנים חגיגית ובשעות הערב תכונס מסיבת העיתונאים. בשלב הזה לא ברור אם תמימי תוזמן ללשכתו של הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס, ובמשפחתה ציינו שנכון להיום טרם קיבלו פנייה בעניין.

עהד תמימי בבית המשפט הצבאי עופר, בפברוארצילום: מגד גוזני

תמימי נעצרה בדצמבר 2017 לאחר שהסרטון שבו היא סוטרת לחייל שנכנס לחצר בית המשפחה הופץ בפייסבוק וגרר תגובות רבות. הליך מעצרה היה פתוח אך מרבית משפטה נוהל בדלתיים סגורות, בטענה שהוא מגן על טובתה. תמימי הורשעה במסגרת הסדר טיעון שעליו חתמה עם הפרקליטות הצבאית.

בחודש שעבר דחתה ועדת השחרורים את בקשתה של תמימי לשחרור מוקדם. זאת בין היתר נוכח חוות דעת של שב"כ שלפיה "האידיאולוגיה הקיצונית בה היא מחזיקה, וביחד עם המצב הביטחוני השורר בשטח, מלמדים על פוטנציאל מסוכנות שלה אם תשוחרר שחרור מוקדם". בהחלטת הוועדה הודגש כי "לא ניתן להתעלם מחוות דעת שב"כ ומחומרת העבירות המיוחסות לאסירה ובעיקר נסיבותיהן". 

עורכת דינה של תמימי, גבי לסקי, אמרה כי "מעצרה וכליאתה הממושכים של עהד תמימי נבעו משיקולים פוליטיים יותר ממשפטיים. לכן טועה כל מי שחושב שאפשר לדכא את הרצון לסיים את הכיבוש באמצעות מעצרים של קטינים וענישה קולקטיבית. עם שחרורה, מדינת ישראל הפכה את עהד לקול צלול וברור החושף את עוולות הכיבוש לעיני העולם כולו. הליכים משפטיים לא נועדו לפתור את הסכסוך הישראלי-פלסטיני. במקום לשלוח קטינים כאלה למאסר על התנגדות לכיבוש, הגיע הזמן להנהגה אמיצה שתפטור את כולנו מכבלי הכיבוש".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ