לראשונה מאז 97', המדינה אפשרה למשטרה הפלסטינית להיכנס לעיר העתיקה בחברון

גורמים ביטחוניים אמרו ל"הארץ" כי מדובר בהיתר חריג וכי אין שינוי במדיניות האוסרת על השוטרים הפלסטינים לפעול באזור. לפי הערכות, הכניסה היתה למטרת ביקור סמלי ושיחות עם התושבים

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העיר העתיקה בחברון, בחודש מאי
העיר העתיקה בחברון, בחודש מאיצילום: MUSSA ISSA QAWASMA/רויטר�

כוחות הביטחון הישראליים העניקו אישור חד פעמי וחריג לכוח של המשטרה הפלסטינית להיכנס שלשום (שלישי) לעיר העתיקה של חברון במדים כשהם נושאים נשק, כך אישרו שני גורמים ביטחוניים ל"הארץ". האזור נמצא תחת שליטה ביטחונית ישראלית בהתאם להסכמי חברון.

לפי סוכנות הידיעות הפלסטינית מען, זו הפעם הראשונה שבה נעו שוטרים פלסטינים באזור כשהם חמושים מאז 1997. ככל הידוע, הכניסה היתה סמלית ולא למטרה מבצעית. בדיווחים הפלסטיניים נאמר כי כניסת הכוחות כללה סיור במקום ושיחות עם התושבים הפלסטינים. 

שני הגורמים הישראלים אישרו כי ההיתר ניתן באופן חריג וכי אין שינוי במדיניות הכללית באזור האוסרת על שוטרי הרשות הפלסטינית לפעול בו. הם הדגישו כי השטח שאליו נכנסו השוטרים החמושים אינו השטח שבו מתגוררים המתנחלים במרכז העיר חברון, אלא שטח אחר באותו האזור.

לפי הדיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית, המפכ"ל הפלסטיני ומפקד מחוז חברון של המשטרה הפלסטינית היו חלק מהכוח שנכנס לעיר העתיקה, כשהם לבושים מדים ונושאים ציוד צבאי. מזכ"ל פתח אמר שהביקור אפשר לכוחות הפלסטיניים להיות "בין בני עמם" וציין כי מדובר בהישג, בפרט "באזור העיר העתיקה בחברון, הנתון להתקפות מתמשכות בידי הכיבוש", לשון סוכנות הידיעות, שלא ציינה כי האירוע נעשה בהיתר ישראלי.

בדובר צה"ל סירבו להגיב לידיעה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ