הנציגה המיועדת של האיחוד לתהליך השלום באזור תעבוד מבריסל ולא מישראל

סוזנה טרסטל, שגרירת הולנד לשעבר באיראן, צפויה להחליף את פרננדו ג'נטליני, שהתקדם באחרונה לניהול אזור המזרח התיכון וצפון אפריקה בשירות החוץ בבריסל. שלא כבעבר, היא צפויה לעבוד תחתיו ממטה האיחוד ולא מישראל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטה האיחוד בבריסל, בחודש שעבר
מטה האיחוד בבריסל, בחודש שעברצילום: בלומברג

סוזנה טרסטל, שגרירת הולנד לשעבר באיראן, היא הנציגה המיועדת של האיחוד האירופי לתהליך השלום במזרח התיכון. טרסטל תחליף את פרננדו ג'נטליני, שהתקדם באחרונה לניהול אזור המזרח התיכון וצפון אפריקה בשירות החוץ בבריסל, אך שלא כבעבר - היא צפויה לעבוד תחתיו ממטה האיחוד ולא מישראל.

סוזנה טרסטל, נציגת האיחוד האירופי למזרח התיכוןצילום: סוזנה טרסטל, טוויטר

באחרונה הודיע האיחוד האירופי כי יבחן מחדש מול ישראל והרשות הפלסטינית את דרכי המעורבות של הארגון בקידום פתרון שתי המדינות באזור. את מסקנותיהם צפויים הנציגים להגיש כבר לקראת סוף החודש הזה לפורום שרי החוץ של האיחוד.

לפי ההודעה, שפרסמה אז דוברת שרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני, את התהליך יוביל ג'נטליני לצד בכיר הנציבות האירופית כריסטיאן דניאלסון. השניים נועדו באחרונה בנושא עם נציגים ישראלים ופלסטינים. מטרת התהליך, לפי ההודעה, הוא לוודא שאופי המעורבות האירופית באזור - כולל הפעילות הדיפלומטית, הסיוע הכספי ועוד - "יעילים ואפקטיביים" עד כמה שניתן כדי לקדם את פתרון שתי המדינות. כולל בעזה, שעל פי ההודעה יחד עם הגדה המערבית מהווה "חלק אינטגרלי ממדינה פלסטינית עתידית".

באיחוד הדגישו כי אין כוונה להפחית את הרמה הנוכחית של מימון או לשנות את המדיניות בנוגע לתהליך השלום במזרח התיכון, אלא "לשמוע את העמדות" של הצדדים באשר למכשולים לשלום ולישימותו של פתרון שתי המדינות. עוד הוסיפו כי האיחוד "נותר מחויב בנחישות" לפתרון זה "כפתרון הריאלי היחיד" לשלום הוגן ובר קיימא.

מהאיחוד האירופי נמסר בתגובה כי ההחלטה הסופית על המינוי תימסר בחודש ספטמבר.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ