מעבר שגרירות ארה"ב לירושלים עלול להוביל לפיטורי עשרות מאבטחים פלסטינים

דרישות האבטחה בשגרירות השתנו כך שיש צורך במספר רב יותר של מאבטחים נושאי נשק, אך הרשויות בישראל מסרבות לתת להם רישיונות. השגרירות: איננו מתכננים פיטורים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני הזוג נתניהו בטקס פתיחת השגרירות בירושלים, בחודש מאי האחרון
ניר חסון
ניר חסון

עשרות מאבטחים פלסטינים שהועסקו בקונסוליות האמריקאיות בירושלים עלולים לאבד את משרתם בשל השינויים בדרישות האבטחה בעקבות פתיחת שגרירות ארה"ב בעיר. בשגרירות יש צורך ביותר מאבטחים נושאי נשק מאשר בקונסוליה, אך רשויות הביטחון הישראליות מסרבות להעניק להם רישיונות נשק.

לפני כשלושה חודשים שונו דרישות האבטחה של האמריקאים בשל פתיחת השגרירות בעיר. בעקבות השינוי, המאבטחים הפלסטינים שמועסקים בקונסוליות האמריקאיות במערב ובמזרח ירושלים קיבלו הודעה כי הם עלולים להיות מפוטרים.

לפי מקור המעורה בנושא, המאבטחים הפלסטינים יוכלו להמשיך לעבוד בקונסוליות וכן במתחמי המגורים של הסגל הקונסולרי, אך לא בשגרירות שפועלת בשכונת ארנונה. כיוון שהמאבטחים מועברים בתדירות גבוהה בין המתקנים, יש צורך במספר קטן יותר של מאבטחים ללא נשק והם עלולים להיות מפוטרים.

לדברי מקורות המעורים בנושא, בימים האחרונים נערכו שיחות בין המאבטחים, שחלקם מועסקים בקונסוליות שנים ארוכות, לבין מעסיקיהם, במאמץ למצוא לפחות לחלקם משרות אחרות בנציגויות האמריקאיות.

בשגרירות האמריקאית אמרו בתגובה כי "השגרירות פועלת לשכירת מאבטחים חדשים, אנחנו לא מתכננים פיטורים. המאבטחים המקומיים הם מרכיב בעל ערך בצוות השגרירות האמריקאית".

מקור בשגרירות בירושלים אמר כי הוא אינו "רוצה להגיב ספציפית בנושאי דרישות הביטחון של המשלחת הדיפלומטית", אבל הוסיף: "אני רוצה להבהיר שהנציגויות הדיפלומטיות האמריקאיות מצייתות לחוק האמריקאי והמקומי בכל מדינה שבה הן מוצבות. בישראל זה כולל גם חוקים הקשורים לרישוי נשקים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ