פיקוד העורף פרסם הבוקר (חמישי) הנחיות מיוחדות לתושבי עוטף עזה ולתושבי נתיבות בעקבות ההסלמה בדרום, ובמסגרתן הטיל הגבלות על התקהלויות ועל פעילויות שונות באזור. כמו כן, בוטלו הלימודים והקייטנות באזור העוטף ותנועת הרכבות בין אשקלון לשדרות הופסקה. הרכבות שמגיעות מצפון יסיימו את נסיעתן בתחנת אשקלון, והרכבות מהדרום יפסיקו את תנועתן בנתיבות.

לפי ההנחיות, לא ניתן לבצע עבודות חקלאיות ביישובי עוטף עזה, חוף זיקים נסגר לציבור, כל התכנסות במרחק של עד שבעה ק"מ מהרצועה תוגבל ל-300 בני אדם בשטח סגור, ולא תתאפשר התכנסות בשטחים פתוחים. צה"ל גם אסר על אזרחים להגיע לאזור גדר הגבול עם הרצועה והשירותים לאזרח יינתנו במתכונת מצומצמת.

פיקוד העורף פרסם הבוקר גם הנחיות מיוחדות לתושבי נתיבות. לפי ההנחיות, ההתכנסות מוגבלת ל-500 בני אדם בשטח סגור, והקייטנות והלימודים יתקיימו במרחב מוגן בלבד.

אתמול פגעה רקטה פגיעה ישירה בביתו של אדוארד אשרוב בשדרות. אשרוב סיפר ל"הארץ": "חזרתי מהעבודה, נכנסתי הביתה, התיישבתי לאכול ופתאום צבע אדום. נכנסו לממ"ד, הדלת נפתחה מההדף והיה עשן בבית. נחנקו מהעשן והוצאנו את הילדים החוצה".

אשרוב סיפר כי בנו דרך על רסיס ונפצע ברגל באורח קל, וכי בתו היתה מאוד מבוהלת. "המזל שלי זה שקיר של הבניין ספג את הרסיסים אבל הנזק בבית לא פשוט. אחר כך כשיצאתי החוצה נפלתי התעלפתי ואני לא זוכר כלום" הוסיף.

יותר מעשרים בני אדם נפצעו מאז תחילת ההסלמה, בהם אשה שנפגעה קשה ואשה שנפצעה קל מנפילת רקטה הבוקר במועצה האזורית אשכול. מבית החולים ברזילי נמסר כי מאז אתמול התקבלו 23 נפגעים, בהן ארבע נשים בהיריון.

קצין בכיר בצה"ל אמר הבוקר כי נשקלת האפשרות לפנות יישובים ברדיוס של ארבעה קילומטרים מגבול הרצועה. "גם אם ניאלץ לפגוע בשגרת הקיץ של האזרחים נעשה זאת, ובהחלט יש היערכות במקרה הצורך לפנות אזרחים עד ארבעה ק"מ מהגבול, אפילו בשלב הראשון של מערכה רחבה יותר".

יותר מ-150 שיגורים זוהו מאתמול בערב לעבר יישובי עוטף עזה. שש רקטות נפלו אמש בשדרות, כיפת ברזל יירטה 25 שיגורים. דובר צה"ל מסר כי הצבא כ-150 מטרות ברצועת עזה מאז תחילת ההסלמה. משרד הבריאות בעזה דיווח על שלושה הרוגים, בהם אשה ופעוטה בת שנה וחצי.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ