גרינבלט: "על הישראלים והפלסטינים להתאחד במאמץ משותף נגד חמאס"

במאמר שפרסם ב-CNN תקף גרינבלט את מפריחי עפיפוני התבערה: "במאמץ להזיק לישראל, בחמאס עיוורים לנזק המתחולל בערי הרצועה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כבאים בזירת הצתה באזור שדרות, במאי

השליח האמריקאי למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט קורא לישראלים ופלסטינים "להתאחד במאמץ משותף נגד חמאס" ונגד מפריחי עפיפוני התבערה. במאמר שפורסם היום (שישי) ב-CNN הזכיר גרינבלט את הסיוע שהעניקה הרשות הפלסטינית לישראל בזמן השריפה בכרמל ב-2010 ובזמן גל השריפות של 2016, כדוגמאות לשיתוף פעולה משותף עליו יש לחזור גם כעת לדבריו.

"ארבע כבאיות מצוידות, ובהן 19 לוחמי אש פלסטינים, הצטרפו אז למאבק הישראלי נגד השריפות", כתב גרינבלט בהתייחסו לשריפה בכרמל. "יחד הם השיגו שליטה משותפת באש ומנעו פגיעות נוספות בנפש וברכוש". גרינבלט מוסיף ומזכיר את השתתפות הפלסטינים בהתמודדות עם גל השריפות של נובמבר 2016.

"שיתוף הפעולה בשתי ההזדמנויות האלו מציג רמז מהמציאות שנוכל להשיג יום אחד – ולמען האמת, מהמציאות שראוי שתתקיים כבר עכשיו", כתב גרינבלט.

על עפיפוני התבערה כתב גרינבלט, "הנשק החדש של חמאס הספיק עד כה לשרוף עשרות קילומטרים של צמחייה ולפגיעה ברכוש בשווי של מיליוני דולרים. במאמץ להזיק לישראל ככל שיוכלו, בחמאס עיוורים לנזק שהם מחוללים לתושבי הרצועה. חמאס מתעלם ממצוקת התושבים ברצועה ונכשל בניסיונות לשפר את איכות חייהם".

"ילדי שני הצדדים, הישראלים והפלסטינים, ראויים לעתיד בו בלונים ועפיפונים הם רק צעצועים, ובו יוכלו להתקשר לשכניהם כשיצטרכו עזרה", כתב גרינבלט. "חזרה על שיתוף הפעולה בין הצדדים בשנים האחרונות יקרב אותנו לימים האלו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ