ליברמן: קמפיין ההכפשה נגד יאיר גולן אינו ראוי ולא ישפיע על מינוי הרמטכ"ל

תנועת "אם תרצו" דרשה שלא למנות לתפקיד את סגן הרמטכ"ל לשעבר בשל התבטאויותיו. דובר צה"ל: "הצגתו כמי שלא פעל או לא יפעל נגד מחבלים חוטאת למציאות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גולן וליברמן באזור חברון, ב-2016

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיב היום (שני) לדרישה שלא למנות לרמטכ"ל את האלוף יאיר גולן בשל התבטאויותיו בעבר. "אלוף יאיר גולן הוא קצין מעולה ומפקד אמיץ שהקדיש את חייו לביטחונה של מדינת ישראל", כתב ליברמן בטוויטר, "קמפיין ההכפשה שמתנהל נגדו בימים האחרונים אינו ראוי ולא תהיה לו שום השפעה על הליך מינוי הרמטכ"ל".

בהודעה נוספת שפרסם דובר צה"ל בטוויטר נכתב: "האלוף יאיר גולן משרת בצה"ל 38 שנים, בכל גזרות הלחימה, ותרומתו לביטחון ישראל גדולה. הישגי צה"ל בלחימה בטרור, תחת פיקודו, מדברים בעד עצמם. הצגתו של האלוף גולן כמי שלא פעל או שלא יפעל מול מחבלים חוטאת למציאות. כל ניסיון לא מבוסס להטיל דופי בשמו הטוב של מפקד בצה"ל ובתרומתו המבצעית אינו ראוי".

דברי ליברמן נכתבו בתגובה למכתב שהפיצה וקידמה תנועת "אם תרצו", שטענה כי גולן אינו ראוי לתפקיד הרמטכ"ל. במכתב שנשלח לליברמן, ושעליו חתומים בני משפחות שכולות, נאמר: "מהתבטאויותיו של האלוף גולן עולה תמונה מדאיגה של מפקד המוכן לקחת סיכונים מיותרים של חיי חיילינו, תוך השוואה של מדינתנו לגרמניה הנאצית... אדם שדם ילדינו זול בעיניו אינו יכול לשמור ולפקד על צה"ל".

ח"כ עפר שלח (יש עתיד) התייחס לדברים: "אני מכיר את יאיר גולן שנים רבות, ומעריך אותו מאוד. מעשיו, קריירת הפיקוד שלו ויכולותיו מעידים עליו, והוא אינו זקוק להגנה ממני. מה שחמור בסיפור הזה הוא גיוס של משפחות שכולות להכפשת אלוף בצה״ל, חלק מהמתקפה הפוליטית הנמשכת על הקצונה הבכירה. אני שמח על הודעתו התקיפה של שר הביטחון בעניין, וקורא לו להמשיך בתהליך בחירת הרמטכ״ל בלי להקשיב לרעשי הרקע המגונים מסביב".

לפני כשנתיים ספג גולן ביקורת מימין בעקבות נאומו לרגל יום השואה. "אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, זהו זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל ובגרמניה בפרט אז, לפני 70, 80 ו-90 שנה, ומציאת עדות להם כאן בקרבנו, היום, ב-2016", אמר. "הרי אין יותר קל ופשוט מלשנוא את הזר, אין יותר קל ופשוט מלעורר חרדות ולהלך אימים, אין יותר קל ופשוט מהתבהמות, התקרנפות והתחסדות".

לנאום הצטרפו דברים שאמר גולן בעניין טוהר הנשק. בשיחה עם תלמידי מכינה קדם צבאית לפני יותר מעשר שנים, שתוכנה התפרסם באתר nrg, אמר גולן כי כוחות צה"ל צריכים לקחת סיכונים כדי לא לפגוע במי שאינם לוחמים, והזכיר מקרה שבו לדבריו ירו חיילים בפלסטיני לא חמוש שלא לצורך. לפני כשנה, בראיון שפורסם באתר צה"ל, אמר גולן: "נחרדתי מכך שראיתי מקרים שבהם מופעל כוח וניטלים חיים לא בהתאם לאמות המידה ולסטנדרטים המוסריים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ